Spółka odpowiedzialna za pracę nad interesująco zapowiadającymi się okularami rozszerzonej rzeczywistości Meta 2 otrzymała spory zastrzyk gotówki w postaci 50 milionów dolarów. Fundusze pozwolą twórcom urządzenia konkurować z podobnymi projektami takimi jak Microsoft Hololens i Magic Leap wspieranymi przez gigantów branży IT.

Pieniądze, które zasilą budżet projektu pochodzą od wielu różnych inwestorów m.in. Horizons Ventures Limited, Banyan Capital, Comcast Ventures, GQY oraz Tencent.

Okulary AR wyświetlają obraz w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, posiadając przy tym 90-stopniowe pole widzenia. Meta 2 wyposażono w przednią kamerę (720p), czujniki odpowiedzialne za śledzenie ruchu i pozycji głowy, a także cztery głośniczki.

Podobnie jak produkty konkurencji okulary Meta 2 działają na zasadzie nakładania cyfrowych elementów na rzeczywisty obraz widziany w naturalny sposób przez użytkownika headsetu.

Producenci headsetu uruchomili w marcu sprzedaż przedpremierową Meta 2 wyceniając urządzenie na 949 dolarów. Zainteresowanych zakupem okularów odsyłamy na oficjalną stronę firmy Meta. Ilość dostępnych egzemplarzy jest ograniczona. Wysyłka w trzecim kwartale tego roku.