Niantic zapowiada grę AR na smartfony – Harry Potter: Wizards Unite.

Niantic Labs, twórcy popularnych miejskich gier lokalizacyjnych na smartfony – Pokemon GO oraz Ingress – zapowiedzieli nową tego typu produkcję, która tym razem osadzona zostanie w świecie Harry’ego Pottera. Firma poinformowała o nawiązaniu współpracy z Warner Bros oraz WB Games, w ramach której powstanie gra Harry Potter: Wizards Unite wykorzystująca mobilną technologię rozszerzonej rzeczywistości (AR).

Według informacji opublikowanych na blogu Niantic gra będzie kolejnym krokiem w ewolucji mobilnej rozrywki AR. Aplikacja „nauczy graczy rzucania czarów, którzy zwiedzając sąsiedztwo oraz miasta w prawdziwym świecie, będą walczyć z legendarnymi bestiami i współpracować z innymi w celu pokonania potężnych przeciwników”.

Choć nie zostało to oficjalnie potwierdzone produkcja prawdopodobnie wykorzysta możliwości ARKit oraz ARCore – nowych rozwiązań opracowanych odpowiednio przez Apple oraz Google, które potrafią mapować nasze najbliższe otoczenie i umieszczać w nim cyfrowo wygenerowane obiekty, interaktywne animacje oraz dynamicznie zmieniać oświetlenie sceny. Technologia AR użyta w Pokemon GO jest jedynie ich namiastką, bowiem nakłada na rzeczywisty obraz otoczenia animowane obiekty nie zapewniając ich prawidłowego śledzenia, co oznacza, że nie możemy np. obejść ich dookoła.

Harry Potter: Wizards Unite trafi na ekrany smartfonów w 2018 roku.