Twórcy VR-owego bestsellera Raw Data zapowiedzieli swoją kolejną grę Virtual Reality. Będzie nią niekonwencjonalna platformówka Sprint Vector, która wykorzysta nietypowy sposób przemieszczania się po wirtualnym środowisku.

Sprint Vector VR to nowa produkcja studia Survios, twórców jednej z najlepiej sprzedających się gier na gogle wirtualnej rzeczywistości – Raw Data. Tytuł będzie wymagał od graczy tym razem nieco więcej wysiłku, a to z uwagi na zastosowanie nowej techniki poruszania po cyfrowym świecie.

Obecnie najczęściej stosowaną metodą lokomocji w grach VR jest teleportacja. Jest to najbezpieczniejszy sposób przemieszczania się, ponieważ w przeciwieństwie do innych przyczynia się w najmniejszym stopniu do wywoływania mdłości, które odczuwają niektórzy użytkownicy gogli. Jest to jednak metoda coraz częściej krytykowana przez „hardcorowych” VR-owych graczy, którzy chcieliby poruszać się tak jak w tradycyjnych grach komputerowych. Na taki krok decydują się na razie nieliczni deweloperzy, jak np. producenci Serious Sam: The First Encounter VR. Pozostali wolą nie ryzykować stawiając na teleportację, aczkolwiek powoli się to zmienia.

Zaprezentowana podczas ubiegłotygodniowych targów GDC 2017 gra Sprint Vector będzie prawdopodobnie dopiero drugim tytułem wykorzystującym znaną z Lucid Trips nietypową technikę lokomocji umożliwiającą poruszanie się za pomocą rąk. Jak możecie zobaczyć na poniższym materiale różni się ona od biegania na świeżym powietrzu jedynie tym, że stoimy w miejscu, a całą pracę wykonują nasze przedramiona.

Przedstawiciele studia Survios określają Sprint Vector mianem emocjonującej platformówki napędzanej autorskim systemem ruchu, który pozwali na zupełnie nowy poziom zanurzenia w wirtualnej rzeczywistości. Gra ma być czymś w rodzaju połączenia sportowej rywalizacji z interaktywnymi teleturniejami. Rozgrywka polegać będzie na pokonywaniu tras za pomocą skakania, latania i wspinania się po różnego rodzaju przeszkodach.

Twórcy gry na razie nie ujawnili daty premiery ani gogli VR, które otrzymają oficjalne wsparcie. Na targach wersja demonstracyjna prezentowana była na przy użyciu zestawu HTC Vive.