Lee Vermeulen z kanadyjskiego studia Alien Trap opublikował nowy materiał z tworzonego przez jego firmę sandboxa VR – Modbox. Autorzy doświadczenia, które przeznaczone będzie na platformę SteamVR (HTC Vive), testują właśnie nową funkcjonalność wprowadzającą do wirtualnego środowiska portale.

Modbox jest wieloosobową piaskownicą, pozwalającą kreować i realizować własne pomysły bezpośrednio na goglach VR. Aplikacja wykorzystuje należące do SteamVR kontrolery wirtualnej rzeczywistości wraz z systemem śledzenia ruchów gracza – Lighthouse. Dzięki temu użytkownicy HTC Vive będą mogli z dostępnych na starcie przedmiotów i materiałów w intuicyjny sposób tworzyć własne światy i ustalać panujące w nich zasady.

Najnowszy gameplay pokazuje, że niezależnym deweloperom udało się zaimplementować „ficzer” znany z logiczno-platformowej serii gier Valve – Portal. Przy okazji możemy przekonać się jak wielką rolę twórcy doświadczenia przykładają do poprawnego odwzorowania praw fizyki.

Modbox wydaje się być odpowiednikiem PC-towej gry Garry’s Mod, której sequel także projektowany jest pod gogle VR. Premiera sandboxa jeszcze w tym roku.

Poniżej możecie obejrzeć pierwszy zwiastun Modboxa opublikowany pod koniec ubiegłego roku.