Nowe wieści od producentów VR-owej bieżni Virtuix Omni. Urządzenie otrzyma natywne wsparcie dla trzech gier, m.in. pierwszoosobowej strzelanki Arizona Sunshine.

Twórcy wielokierunkowej bieżni Virtuix Omni poinformowali podczas Vive Ecosystem Conference, iż zostali oficjalnym partnerem firmy HTC. Szczegóły umowy nie zostały wyjaśnione, aczkolwiek współpraca prawdopodobnie będzie mieć na celu głównie ułatwienie twórcom VR-owych gier i doświadczeń na gogle HTC Vive wprowadzenia wsparcia dla bieżni.

Jedną z takich gier, która uzyska natywne wsparcie Virtuix Omni będzie Arizona Sunshine – pierwszoosobowa VR-owa strzelanka z gatunku „zombie-survival” zaprojektowana i zoptymalizowana pod kątem rozgrywki w trybie pokoju (tzw. „room-scale”). Dzięki współpracy z bieżnią swoboda poruszania się po lokacjach inspirowanych słynnym Wielkim Kanionem w Arizonie powinna ulec znacznej poprawie.

Do Arizona Sunshine dołączy także horror The Bellows oraz kreskówkowy pierwszoosobowy shooter Quell 4D. Będą to pierwsze trzy tytuły posiadające natywne wsparcie dla bieżni Omni, nie licząc produkcji własnych firmy Virtuix.

W grudniu ubiegłego roku producenci urządzenia poinformowali o zmianie priorytetów wycofując się z realizacji zamówień międzynarodowych oraz rynku konsumenckiego. Zamiast tego firma skupi się na współpracy z podmiotami komercyjnymi takimi jak parki rozrywki czy salony gier.

Bieżnia wirtualnej rzeczywistości Virtuix Omni
Bieżnia Virtuix Omni

Bieżnia VR do imitowania chodzenia używa śliskiej platformy. Wymaga ona specjalnego obuwia, które minimalizuje tarcie podczas chodzenia. Gracz jest odgrodzony od otoczenia specjalnym pierścieniem wokół pasa zawierającym dodatkowo pas bezpieczeństwa podtrzymujący przy ewentualnej utracie równowagi.

Virtuix Omni radzi sobie ze wszystkimi grami, w których do tej pory używaliśmy klawiatury, a w szczególności z grami FPP, np. Counter-Strike: Global Offensive, lecz nie tylko. Poniżej możecie zobaczyć fragmenty rozgrywki w GTA V z modem dla gogli VR.

Urządzenie współpracuje zarówno z goglami Oculus Rift jak i headsetem HTC Vive należącym do ekosystemu SteamVR. Podstawowa wersja Virtuix Omni dotychczas sprzedawana była na oficjalnej stronie producenta w cenie 699 dolarów.