Ubisoft potwierdziło kolejną grę przygotowywaną z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Będzie nią osadzony w popularnym serialowo-filmowym uniwersum kosmiczny symulator Star Trek: Bridge Crew.

Star Trek: Bridge Crew będzie pierwszoosobowym, wieloosobowym symulatorem statku kosmicznego, w którym wcielimy się w rolę jednego z czterech członków załogi Aegis. Do wyboru otrzymamy szanse pokierowania kapitanem, oficerem taktycznym, inżynierem bądź sternikiem. Podstawowym zadaniem wspomnianej czwórki będzie wspólna kooperacja i eksploracja galaktyki The Trench, celem znalezienia nowego dachu nad głową dla mieszkańców planety Wolkan.

Autorzy gry zapowiadają sterowanie z wykorzystaniem kokpitu oraz przedmiotów znajdujących się wokół gracza, a także skomplikowane decyzje moralne wynikające z tego, że nie zawsze możliwe jest zrealizowanie wszystkich założonych wcześniej celów. To od nas zależy czy będziemy działać niczym kapitan Kirk, czy skupimy się na konsekwentnym wykonywaniu planu. Za pracę na Star Trek: Bridge Crew odpowiada zależne od Ubisoftu studio Red Storm Entertainment.

Gra od początku projektowana jest wyłącznie z myślą o technologii Virtual Reality i wydana zostanie na wszystkich największych obecnie platformach VR – Oculus Rift, HTC Vive oraz PlayStation VR. Więcej na temat Star Trek: Bridge Crew dowiemy już w poniedziałek, podczas zaplanowanej na godzinę 22:00 konferencji Ubisoftu na E3 2016.


Aktualizacja:

Według oficjalnych informacji prasowych gra otrzyma wsparcie także dla zapowiadanych na drugą połowę tego roku kontrolerów ruchowych Oculus Touch.


Ubisoft to jeden z największych producentów gier komputerowych, który postanowił nie czekać na rozwój technologi VR (jak np. CD Projekt Red czy Take-Two Interactive), tylko od razu wziął się do roboty. Firma zaprezentowała podczas niedawnej konferencji dla deweloperów GDC 2016 swoją społecznościową grę wirtualnej rzeczywistości – Werewolves Within. Z kolei w ubiegłym roku zapowiedziano wieloosobowy shooter z gatunku flight-sim – Eagle Flight. Gra pozwoli na toczenie podniebnych pojedynków nad ulicami Paryża pomiędzy dwoma dwuosobowymi zespołami graczy.