Ubisoft to jeden z największych producentów gier komputerowych, który postanowił nie czekać na rozwój technologi VR (jak np. CD Projekt Red), tylko od razu wziął się do roboty. Firma zapowiedziała podczas konferencji dla deweloperów GDC 2016 swoją drugą grę wirtualnej rzeczywistości – Werewolves Within.

Twórcy Werewolves Within zapowiadają „grę dedukcji społecznej, która przenosi frajdę z gry przy stole ze znajomymi do Wirtualnej Rzeczywistości” i „będzie pierwszą grą multiplayer stworzoną na VR”. Celem rozgrywki jest odkrycie kto jest wilkołakiem terroryzującym miasteczko. Bym może ten opis niewiele Wam mówi, ale firma Ubisoft przygotowała filmową zapowiedź nowego tytułu VR, która powinna wiele wyjaśnić. Film posiada polskie napisy.

W rzeczywistości Werewolves Within będzie adaptacją towarzyskiej „gry w mafię”, dostosowaną do możliwości technologii VR. W trakcie rozgrywki bardzo przydatna może okazać się umiejętność blefowania i poprawnej dedukcji. Autorzy zapowiadają kilka ciekawych rozwiązań takich jak możliwość szeptania do innego gracza, wygłaszanie monologów, czy interpretacja głosu użytkownika gogli, która zostanie przełożona na różnego rodzaju ruchy rąk wykonywane przez awatary.

W Werewolves Within zagramy jesienią tego roku. Gra ma być dostępna na wszystkie główne platformy VR.

To nie jedyna gra VR nad którą pracuje Ubisoft. Francuskie studio zapowiedziało w ubiegłym roku wieloosobowy shooter z gatunku flight-sim – Eagle Flight. Gra pozwoli na toczenie podniebnych pojedynków nad ulicami Paryża pomiędzy dwoma dwuosobowymi zespołami graczy. Początkowo gra prezentowana była na różnego rodzaju pokazach w formie dema technologicznego prezentującego możliwości headsetu Sony, lecz teraz wiadomo już, że przekształci się w pełnoprawną grę. Eagle Flight także zapowiadany jest na wszystkie najważniejsze gogle VR, tj. Oculus Rift, HTC Vive i PlayStation VR i zadebiutuje w 2016 roku.