Najwyżej oceniana gra na PlayStation VR otrzymała bezpłatne demo.

W cyfrowym sklepie PS Store pojawiła się dziś demonstracyjna wersja zręcznościowej platformówki ASTRO BOT Rescue Mission – produkcji na wyłączność gogli PlayStation VR. Wydana dwa tygodnie temu gra jest obecnie najwyżej ocenianym przez krytyków VR-owym tytułem na konsolę PlayStation 4.

ASTRO BOT Rescue Mission pozwala nam spotkać się z bohaterami z gier The Playroom (2013) oraz The Playroom VR (2016). Gracze mają możliwość pokierowania sympatycznym robotem Astro wysłanym z misją ratunkową do rozproszonej po pięciu planetach zaginionej załogi statku kosmicznego. Rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby podążając za Astro. W grze zobaczymy także kontroler DualShock 4, który może wchodzić w pewnego rodzaju interakcje z wirtualnym światem.

Twórcy gry przygotowali m.in. 26 etapów, z których każdy kończy się walką z bossem. Wersja demonstracyjna ASTRO BOT Rescue Mission zawiera pierwsze dwa.

Na tę chwilę produkcja SIE Japan Studio może pochwalić się w serwisie Metacritic średnią 90/100 wśród recenzentów i 9/10 wśród graczy.

Pełna wersja gry sprzedawana jest w PS Store w cenie 169 złotych.