Pamiętacie Magic Leap, jedną z najbardziej tajemniczych i strzeżonych technologii, w którą Google zainwestowało jakiś czas temu ponad 500 milionów dolarów? Firma właśnie opublikowała nowy materiał filmowy przedstawiający kolejne możliwości urządzenia. Poznaliśmy także nowe szczegóły i przybliżoną datę premiery.

Poniższe wideo zostało zaprezentowane podczas corocznej konferencji WSJDLive organizowanej przez The Wall Street Journal. Jak zapewniają twórcy Magic Leap, możemy na nim zobaczyć rzeczywisty obraz generowany przez urządzenie rozszerzonej rzeczywistości, bez użycia na potrzeby filmu żadnych efektów specjalnych. Materiał przedstawia robota ukrytego pod biurkiem oraz wyświetlany w powietrzu układ słoneczny.

W trakcie konferencji szef Magic Leap – Rony Abovitz – ujawnił co nieco na temat tego tajemniczego projektu. Wiadomo, iż urządzenie będzie niewielkim samodzielnym komputerem, który bez obawy będzie mógł być używany publicznie, a do tego ma być na tyle tani, że jego produkcja osiągnie liczbę milionów egzemplarzy. Twórcy snują wizję uniwersalnej platformy, która w przyszłości miałaby zająć miejsce smartfonów. Wszystko to co możemy zrobić na współczesnym telefonie, będzie można zrobić na Magic Leap. I zapewne o wiele więcej, o ile firma wywiąże się z obietnic zaprezentowanych na poprzednim materiale, który pojawił się 7 miesięcy temu i ukazywał trzy różne możliwości sprzętu zaprezentowane na przykładzie pomieszczenia biurowego własnej firmy.

Pierwszą z nich jest możliwość korzystania z serwisu YouTube i przypięcia okna z wyświetlanym filmem w dowolnym miejscu. Podobnie sprawa wygląda z przeglądaniem poczty Gmail. Fanów gier komputerowych powinna zainteresować dalsza część prezentacji, podczas której urządzenie zamienia pokój w pole bitwy.

Na chwilę obecną nie wiadomo na jakiej zasadzie działać będzie Magic Leap ani jak wygląda samo urządzenie. Patenty, które posiada firma pokazują zastosowanie urządzenia również na zewnątrz i w wielu różnych sytuacjach. Przykładowo kosząc trawnik będziemy mogli przy okazji zagrać w mini-gierkę i wraz z trawą kosić wirtualnych przeciwników. Pacjenci szpitali w ramach wypoczynku przeniosą się na tropikalną plażę, natomiast klientom supermarketów wyświetlać się będzie lista zakupów i aktualny rachunek. To wszystko może być aktualne już w przyszłym roku – Abovitz wspomniał o dawnej fabryce Motoroli, w której już teraz przygotowywane są linie produkcyjne. Nie pozostaje wiec nic innego jak wyczekiwać kolejnych informacji i liczyć na to, że Magic Leap spełni pokładane w nim nadzieje.