Twórcy symulatora przestrzeni kosmicznej Universe Sandbox ² poinformowali o planach zaimplementowania w swojej produkcji trybu wirtualnej rzeczywistości dla gogli Oculus Rift i HTC Vive.

Universe Sandbox ² to druga część bardzo pozytywnie przyjętego symulatora kosmosu studia Giant Army. Aplikacja umożliwia obserwację i testowanie zjawisk zachodzących w kosmosie. Tytuł nie stawia przed graczem konkretnych celów, w zamian pozwala dowolnie kształtować przestrzeń kosmiczną, modyfikować obiekty, manipulować upływem czasu, temperaturą czy siłą grawitacji. US² stawia przede wszystkim na realizm oraz odwzorowanie praw fizyki, dlatego też aplikacja jest wykorzystywana przez osoby na co dzień zajmuję się astrofizyką.

Aby uruchomić tytuł nie będziemy potrzebować superkomputera, jednakże zapowiedziany tryb VR zapewne podniesie poprzeczkę.

Grę można zakupić na platformie Steam w systemie wczesnego dostępu. US² wyceniony został na 22,99 Euro (do 12 lutego symulator zakupimy z 20-procentową zniżką). Studio w tym momencie skupia się nad zapewnieniem wsparcia Universe Sandbox 2 dla konsumenckich wersji gogli Oculus Rift i HTC Vive.