Firma NextVR pokazała jak już za kilka lat będziemy mogli oglądać pojedynki bokserskie. Specjaliści w przeprowadzaniu transmisji z wydarzeń sportowych bezpośrednio na gogle VR, tym razem postanowili zademonstrować posiadaczom headsetu Samsung Gear VR galę bokserską Premier Boxing Champions (PBC).

Pojedynki mogli oglądać właściciele gogli wirtualnej rzeczywistości Samsung Gear VR w USA, Kanadzie i na obszarze Karaibów poprzez oficjalną aplikację NextVR. M.in. walkę, w której niepokonany na ringu Danny Garcia sięgnął po pas mistrza świata federacji WBC pokonując na punkty Roberta Guerrero. Bezpośrednia transmisja z Staples Center w Los Angeles rejestrowana była kamerą 180-stopni umieszczoną tuż nad jednym z narożników ringu, z odległości bliższej, niż mogli ją oglądać wszyscy zgromadzeni w hali widzowie.

Realizatorzy postanowili ograniczyć widok z 360 do 180 stopni, po to by zapewnić lepszą jakość transmisji, jednak w przyszłości niewiele stoi na przeszkodzie, aby zaprezentować pełny obraz z walki wraz z widokiem kibiców zasiadających za naszymi plecami. Przykład takiego nagrania można zobaczyć poniżej. Przedstawia ono skrót z niedawnego pojedynku Artura Szpilki o mistrzowski pas w wadze ciężkiej.

Poniższy materiał można oglądać za pomocą smartfona i aplikacji YouTube dla mobilnych gogli Cardboard. W przypadku posiadaczy gogli VR Oculus Rift w wersji DK2 polecamy darmowy program Virtual Desktop (najnowsza wersja do pobrania tutaj), który posiada opcję streamingu filmów 360º z YouTube na Oculusa oraz możliwość ich zapisania na dysk (lepsza jakość).

Pod koniec ubiegłego roku NextVR zgarnęło w sumie lekko ponad 30 milionów dolarów, m.in. dzięki inwestycji właścicieli wytwórni Warner Bros. Wcześniej firma zasłynęła dzięki testowym transmisjom z innych popularnych wydarzeń sportowych. W listopadzie ubiegłego roku użytkownicy gogli Gear VR obejrzeli pierwszą publiczną transmisję VR z meczu NBA (szerzej na ten temat pisaliśmy tutaj). Jeszcze wcześniej podobne testy organizowano m.in. podczas meczu piłkarskiego Manchester United – FC Barcelona, wyścigu serii NASCAR, meczu drużyn hokejowej ligi NHL czy prestiżowego golfowego turnieju US OPEN. Całkiem niedawno wspólnie z CNN przeprowadzili livestream VR z debaty prezydenckiej Demokratów, a także transmisję z konferencji dla deweloperów – Oculus Connect 2.

Firma Next VR dysponuje patentami na zaawansowany system kamer, który jest w stanie rejestrować obraz o rozdzielczości 6K oraz technologię strumieniowego przesyłania danych w czasie rzeczywistym, wykorzystującą obecnie stosowane domowe i mobilne prędkości łącz internetowych.