Rozgrywki w ramach International Dota 2 Championships 2017 dostępne w trybie VR dla użytkowników gogli HTC Vive.

Podobnie jak przed rokiem, tegoroczne zawody International Dota 2 Championships, czyli międzynarodowe mistrzostwa w grze Dota 2, można śledzić w bezpośrednio w goglach wirtualnej rzeczywistości. Aby obejrzeć rozgrywki w ramach jednego z największych wydarzeń e-sportowych na świecie należy posiadać zestaw HTC Vive.

Dota 2 to stworzona i wydana przez Valve, współproducenta headsetu HTC Vive, popularna sieciowa gra z gatunku MOBA (Multiplayer online battle arena). Jej autorzy wydali w ubiegłym roku darmowy dodatek ‚Dota 2 VR Hub’ pozwalający samodzielnie lub ze znajomymi (maksymalnie 15 osób jednocześnie) oglądać na żywo wydarzenia rozgrywające się na polach bitwy.

Widzowie na początek zostaną przeniesieni do wirtualnego salonu, w którym znajdziemy telebim wyświetlający aktualną rozgrywkę, mini-mapę, figurki bohaterów biorących udział w grze wraz z aktualnym ekwipunkiem oraz różnego rodzaju statystki. Po kliknięciu wybranego miejsca na mini-mapie użytkownik gogli przeniesie się do trybu umożliwiającego obserwowanie rozgrywki z lotu ptaka bądź z perspektywy pierwszej osoby z dowolnego miejsca na mapie. W ten sposób można także oglądać zapisane wcześniej powtórki. Jak to wygląda w praktyce możecie zobaczyć na poniższym materiale.

Sterowanie w trybie VR odbywa się przy pomocy kontrolerów ruchowych należących do zestawu HTC Vive.

International Dota 2 Championships 2017 odbywa się w dniach od 7 do 12 sierpnia.