Druga z trzech największych tegorocznych premier gogli VR już za nami. Wraz z oficjalnym pojawieniem się na rynku konsumenckiej wersji HTC Vive, firma Valve udostępniła za darmo wszystkim użytkownikom headsetu zestaw doświadczeń VR, których akcja rozgrywa się w świecie znanym z gier z serii Portal.

Aperture Science to fikcyjny ośrodek naukowy, w którym toczy się akcja popularnych gier Portal i Portal 2. Właśnie to środowisko Valve postanowiło wykorzystać w celu prezentacji możliwości gogli HTC Vive oraz systemu śledzenia typu „room-scale” – SteamVR Lighthouse.

W skład kompilacji eksperymentalnych gier VR, które przygotowane zostały do rozgrywki w trybie pokoju wchodzą:

Slingshot

Rozpocznij swoją karierę jako Stażysta Kalibracji i niszcz bezmyślnie wszystko w Aperture Storage Annex, używając w tym celu procy (opis dystrybutora).

Longbow

Wykorzystaj swoje umiejętności łucznicze, aby obronić szlachetną zamkową bramę od szalejących ale i uroczych i równie szlachetnych napastników.

Postcards

Podróżuj do egzotycznych i dalekich destynacji (a to wszystko dziać się będzie w twojej głowie).

Human Medical Scan

Poznaj zawiłe piękno ludzkiego ciała za pomocą bardzo szczegółowego modelu stworzonego z serii CT skanów medycznych.

Solar System

Dlaczego masz oglądać programy o przestrzeni kosmicznej, podczas gdy możesz z łatwością zobaczyć ją na własne oczy? Doświadcz edukacyjnej zabawy z kosmosem.

Robot Repair

Czy jesteś w stanie naprawić robota? To dobrze, ponieważ jeden z departamentów Aperture Science stworzył program o nazwie Human Diversity Outreach Program i poszukuje pracowników.

Secret Shop

Fantastyczny odpowiednik całodobowego sklepu z podstawowymi artykułami został już otwarty! Przeglądaj artyfekty, kupuj znane ci przedmioty i rzuć zaklęcie lub dwa w Ukrytym Sklepie Dota!

Xortex 26XX

Czy jesteś wystarczająco twardy, aby stać się asem Xortex? Przeżyj przygodę w złotej erze świata gier komputerowych – tylko teraz, ten jedyny raz – wszystko znajduje się wokół ciebie.

Zestaw gier The Lab dostępny jest do pobrania bezpłatnie na platformie Steam. Tymczasem pod koniec tego miesiąca – 29 kwietnia – na HTC Vive zadebiutuje inna gra w świecie Aperture Science – Portal Stories: VR, która powstaje na bazie społecznościowej modyfikacji dla gry Portal 2 – Portal Stories: Mel.