Według pracownika HTC, firma Valve wciąż planuje wypuścić trzy gry VR zapowiedziane na początku tego roku.

Szef Valve, Gabe Newell, na początku roku ujawnił, że jego firma pracuje nad trzema tytułami dedykowanymi wirtualnej rzeczywistości. Powstają one na Unity oraz autorskim silniku Source 2 i będą pełnoprawnymi grami tworzonymi z myślą o platformie SteamVR. Niestety od tego czasu nie wypłynęły żadne kolejne wieści nt. tajemniczych projektów. W związku z tym pojawiły się nawet spekulacje, sugerujące jakoby twórcy największego na świecie cyfrowego sklepu z grami całkowicie odpuścili produkcję VR-owych tytułów.

Dan O’Brien, dyrektor generalny HTC Vive na Amerykę ujawnił serwisowi The Rolling Stone, iż Valve wciąż pozostaje bardzo zaangażowane w tworzenie trzech gier Virtual Reality. Co prawda nie jest on pracownikiem Valve, jednak z uwagi na ścisłą współpracę jego firmy z autorami platformy SteamVR, posiada dostęp do informacji związanych z rozwijanymi przez firmę Newella projektami.

Dotychczas Valve może pochwalić się jedną z najwyżej ocenianych produkcji przeznaczonych na gogle HTC Vive, które znajdują się na Steamie. Doświadczenie o nazwie The Lab to zestaw mini-gier, których akcja toczy się w świecie Aperture Science, fikcyjnym ośrodku naukowym znanym z popularnych gier Portal i Portal 2. Jest to jednak niewielka produkcja, tymczasem miłośnicy wirtualnej rzeczywistości oczekują coraz obszerniejszych tytułów. Współproducenci gogli HTC Vive chcieli by sprostać tym oczekiwaniom.