Już w niedzielę rozpocznie się największa międzynarodowa impreza przeznaczona dla graczy – targi gier Electronic Entertainment Expo. Tegoroczna edycja E3 jest szczególnie wyczekiwana przez miłośników wirtualnej rzeczywistości, którzy liczą na zapowiedzi dużych tytułów przeznaczonych na gogle VR. Swoje uczestnictwo w wydarzeniu potwierdzili już wszyscy producenci najpopularniejszych headsetów. Zatem zobaczmy czego możemy się spodziewać po E3 2016.

W Los Angeles swoje konferencje przeprowadzą m.in. Electronic Arts (12 czerwca, godz. 22.00 polskiego czasu), Bethesda (13 czerwca, godz. 04:00 – noc z niedzieli na poniedziałek), Microsoft (13 czerwca, godz. 18:30) oraz Ubisoft (13 czerwca, godz. 22:00). Właściwa część imprezy odbędzie się w dniach 14-16 czerwca.

Oculus VR (Oculus Rift)

Oculus Rift pojawi się podczas PC Gaming Show – specjalnej konferencji poświęconej graniu na PC, która odbędzie się w poniedziałek 13 czerwca o godzinie 20:30. Oprócz nowych gier VR na Oculusa prawdopodobnie zobaczymy także nowości sprzętowe, bowiem głównym sponsorem wydarzenia jest firma AMD.

Użytkownicy Rifta liczą zapewne na nowe wieści odnoście kontrolera Oculus Touch, który zadebiutuje na rynku w drugiej połowie bieżącego roku. Data premiery, sugerowana cena, gry ruchowe w trybie pokoju? Zobaczymy. Na razie możecie przypomnieć sobie jak to wyglądało rok temu, gdy ujawniono kontrolery VR.

HTC/Valve (HTC Vive)

Na targach nie mogło zabraknąć największego konkurenta Oculusa – gogli HTC Vive. Na stoiskach producenta urządzenia należącego do ekosystemu SteamVR zapowiedziano doświadczenie The Blu, aplikację malarską Tilt Brush oraz Space Pirate Trainer, a także demo gry mieszanej rzeczywistości (Mixed Reality) The Lab: Xortex.

Z pewnością pojawią się także mniejsi producenci gier na Vive, chociażby studio Survios, które zaprezentuje grę Raw Data.

Sony (PlayStation VR)

Producenci zapowiadanych na październik tego roku gogli PlayStation VR zaplanowali swoją konferencję (PlayStation E3 Experienc) o godzinie 3:00 w nocy z poniedziałku na wtorek polskiego czasu.

Firma zapowiedziała 10 tytułów VR, w które będzie można pograć na targach na stoiskach Sony. Będą to m.in. EVE: Valkyrie, Rez Infinite, Psychonauts in the Rhombus of Ruin, Battlezone, Harmonix Music VR, Wayward Sky, 100ft Robot Golf, Super Hypercube, Thumper oraz Headmaster, a także prawdopodobnie nowe gry, które zostaną zapowiedziane podczas konferencji PlayStation E3 Experience.

Pozostali

Podczas E3 oficjalną premierę zaplanowali producenci stacjonarnego roweru treningowego przeznaczonego dla miłośników wirtualnej rzeczywistości – VirZoom VR Bike.

Ponadto nowości zapowiedział Razer, który jak sugerują plotki, przedstawi otwartą platformę VR pozbawioną systemu zabezpieczeń DRM. Firma ogłosiła kilka dni temu plany związane ze zdominowaniem chińskiego rynku wirtualnej rzeczywistości przy pomocy platformy OSVR (Open Source Virtual Reality).

To oczywiście tylko część tego co możemy zobaczyć w przyszłym tygodniu. Będziemy śledzić informacje dobiegające z Los Angeles, a Was zachęcamy do śledzenia wieści z E3 na portalu vrHunters.pl oraz naszych kanałach społecznościowych (Facebook & Twitter).