W sprzedaży zadebiutowała nowa wersja paska podtrzymującego gogle HTC Vive na głowie – Vive Deluxe Audio Strap. Nowe akcesorium zostało wyprzedane w ciągu niespełna 48 godzin.

Vive Deluxe Audio Strap trafił do sprzedaży. Zamiennik oryginalnego paska HTC Vive, który został zaprojektowany w celu zwiększenia komfortu użytkowania headsetu wyposażono m.in. w zlokalizowane z tyłu pokrętło ułatwiające dopasowanie paska do rozmiaru głowy. Jego twórcy zadbali także o lepsze rozmieszczenie ciężaru urządzenia co powinno przełożyć się na długość czasu spędzanego w wirtualnej rzeczywistości.

Ponadto Deluxe Audio Strap wyposażony został w zintegrowany zestaw słuchawek umożliwiających odbiór dźwięku przestrzennego (audio 3D). Dotychczas użytkownicy Vive, aby w pełni odciąć się od świata rzeczywistego musieli liczyć na własne słuchawki. Teraz drogą producentów gogli Oculus Rift, które tego typu rozwiązanie posiadają od samego początku, idzie także HTC.

Zamiennik wyceniony został na 100 dolarów. Cena nie dotyczy nabywców biznesowej wersji HTC Vive, którzy otrzymają go za darmo. Pasek niestety nie jest kompatybilny z Vive Pre (deweloperską wersją gogli SteamVR) z uwagi na różnice w złączach, aczkolwiek HTC zapowiedziało rozwiązanie tego problemu za pomocą bezpłatnego zestawu narzędzi, które zostaną udostępnione w późniejszym czasie.

Z uwagi na duże zainteresowanie produktem na stronie HTC Vive została zablokowana możliwość składania nowych zamówień. Pasek sprzedawany jest co prawda także na Amazonie, jednak obecnie widnieje tam informacja o czasie oczekiwania wynoszącym od 1 do 4 tygodni.