Twórcy gogli HTC Vive zapowiedzieli nowe gry, które zostaną wydane pod szyldem Vive Studios.

Vive Studios, wewnętrzne studio deweloperskie producenta gogli HTC Vive, ujawniło dwie nowe gry VR – Front Defense: Heroes oraz Super Puzzle Galaxy. Zadebiutują one na platformie SteamVR na początku grudnia. Za ich produkcje odpowiadają firmy partnerskie Vive.

Front Defense: Heroes to drugi projekt wirtualnej rzeczywistości studia Fantahorn i zarazem kontynuacja wydanej w połowie tego roku strzelanki osadzonej w realiach II wojny światowej – Front Defense. Podczas gdy pierwowzór koncentrował się na trybie dla jednego gracza, ‚Heroes’ projektowany jest głównie z myślą o rozgrywce wieloosobowej.

Autorzy zapowiadają wiele zróżnicowanych map, broni oraz trybów (m.in. capture the flag, deathmatch), w których zmierzą się dwa pięcioosobowe zespoły graczy. Tytuł projektowany jest z myślą o rozgrywce w trybie pokoju. Oprócz możliwości fizycznego poruszania się po wirtualnym polu bitwy, otrzymamy także zupełnie nowy system lokomocji zwany „V-Move”, który na blogu Vive opisywany jest jako „unikalny” i „innowacyjny”.

Super Puzzle Galaxy to z kolei druga po Arcade Saga z 2016 roku produkcja studia 2 Bears. Tym razem będziemy mieli do czynienia z grą logiczną, w której na starcie znajdziemy 48 różnego typu zagadek opartych na fizyce oraz manipulowaniu terenem i obiektami. Tytuł zostanie wydany wraz z edytorem poziomów, dzięki czemu własnymi łamigłówkami będziemy mogli podzielić się z innymi graczami.