Można już zamawiać deweloperską wersję kontrolera HTC Vive Tracker.

Zgodnie z obietnicą firma HTC rozpoczęła dziś publiczną sprzedaż deweloperskiej wersji urządzenia o nazwie Vive Tracker. Jest to zapowiedziany podczas targów CES 2017 niewielki (99,65 x 42,27 mm), ważący 90 gramów gadżet przeznaczony do współpracy z goglami wirtualnej rzeczywistości HTC Vive. Nowe akcesorium, podobnie jak kontrolery ruchowe sprzedawane w zestawie z VR-owym headsetem, działać będzie bezprzewodowo i zapewni systemowi śledzącemu ruchy gracza kolejny punkt odniesienia.

Tracker jest tak naprawdę bazą dla różnego rodzaju kontrolerów firm trzecich oraz prawdziwych przedmiotów, które będziemy mogli dzięki niemu przenieść do wirtualnej rzeczywistości. Podczas styczniowych targów Consumer Electronics Show zobaczyliśmy kilka przykładów zastosowania gadżetu w praktyce, m.in. z wykorzystaniem kija baseballowego, haptycznych rękawiczek, kontrolera w formie karabinu oraz… węża strażackiego, ale nic nie stanie na przeszkodzie aby podpiąć pod niego rakietę tenisową czy kij golfowy.

W lutym HTC rozpoczęło wysyłkę tysiąca bezpłatnych egzemplarzy Vive Trackera. Firma otrzymała w sumie 2300 zgłoszeń od deweloperów zainteresowanych wykorzystaniem urządzenia w swoich projektach. Ci, którym nie udało się załapać na darmowe „dev-kity” mogą od dziś nabyć je w cenie 99 dolarów za sztukę.

Vive Tracker możemy kupić w oficjalnym sklepie Vive. W przypadku zamówień realizowanych na terenie naszego kraju należy liczyć się z kosztami wynoszącymi obecnie 139,67 €. W ich skład wchodzi cena kontrolera (119,99 €) oraz koszty przesyłki (19,68 €).

W związku z tym, że HTC chce dać trochę czasu deweloperom na stworzenie odpowiednich aplikacji, wersja konsumencka trafi do sprzedaży w późniejszym okresie tego roku.