Bezprzewodowy adapter VIVE Wireless dla gogli HTC Vive dostępny w publicznej sprzedaży.

Firma HTC uruchomiła bezpośrednią sprzedaż bezprzewodowego adaptera pozwalającego pozbyć się okablowania łączącego gogle wirtualnej rzeczywistości HTC Vive z komputerem. Urządzenie wycenione zostało na 345 euro (wersja współpracująca z modelem HTC Vive) oraz 420 euro (HTC Vive Pro).

Adapter VIVE Wireless jest pierwszym tego typu rozwiązaniem dedykowanym obu konsumenckim modelom Vive, zarówno HTC Vive, jak i HTC Vive Pro. Wyprofilowana w kształcie litery „T” przystawka pracuje w paśmie 60GHz z wykorzystaniem dostarczonej przez firmę Intel bezprzewodowej technologii WiGig. Akcesorium montowane jest na szczycie głowy. Łączy się ono z kieszonkowym akumulatorem, który zasila VR-owe gogle oraz odbiornik współpracujący z podłączonym do komputera nadajnikiem.

Jeżeli chodzi o czas pracy baterii znajdującej się w zestawie z adapterem wynosi on od dwóch do trzech godzin, a pełne naładowanie zajmuje około godziny. Dostępne od jakiegoś czasu w sprzedaży podobne rozwiązanie opracowane przez firmę TPCast wyposażono w akumulator pozwalający na około 5 godzin ciągłej pracy bez konieczności ładowania.

Na tej samej przestrzeni można korzystać bez zakłóceń z trzech bezprzewodowych adapterów Vive Wireless.