Bezprzewodowy adapter VIVE Wireless zadziała także z obecnie sprzedawanym modelem HTC Vive.

Na początku tygodnia firma HTC ujawniła nowy, udoskonalony model gogli wirtualnej rzeczywistości HTC Vive o nazwie HTC Vive Pro. Wraz z urządzeniem zaprezentowano także bezprzewodowy adapter pozwalający pozbyć się okablowania łączącego headset z komputerem. Według oficjalnej informacji prasowej będzie to pierwsze tego typu akcesorium dedykowane obu konsumenckim modelom Vive.

Wyprofilowana w kształcie litery „T” przystawka pracować będzie w paśmie 60GHz z wykorzystaniem dostarczonej przez firmę Intel bezprzewodowej technologii WiGig.

„Bezprzewodowy VR znajdował się na niemal każdej liście życzeń użytkowników gogli od czasu powstania tej technologii” – powiedział Frank Soqui, dyrektor generalny Virtual Reality Group w Intel Corporation. „Współpracując z HTC w procesie komercjalizacji intelowskiej technologii WiGig gwarantujemy, że bezprzewodowy VR zadowoli najbardziej wymagających użytkowników domowych oraz klientów biznesowych”.

HTC jak dotychczas nie ujawniło czasu pracy litowo-jonowej baterii wbudowanej w VIVE Wireless Adapter. Dostępne od jakiegoś czasu w sprzedaży podobne rozwiązanie opracowane przez firmę TPCast wyposażono w akumulator pozwalający na około 5 godzin ciągłej pracy bez konieczności ładowania.

Premiery VIVE Wireless Adapter możemy spodziewać się latem. Cena w jakiej sprzedawane będzie urządzenie jest w tej chwili nieznana.

Zobacz także: Ujawniono gogle HTC Vive Pro