Powstaje zewnętrzny system chłodzenia projektowany z myślą o użytkownikach gogli HTC Vive.

Specjalizująca się w produkcji komponentów i akcesoriów dla dronów firma RedRotor zapowiedziała dedykowane goglom HTC Vive akcesorium o nazwie „Vive N Chill”, którego celem jest zapewnienie dodatkowego chłodzenia podczas VR-owych sesji. System składający się z dwóch wentylatorów montowanych na szczycie headsetu wkrótce zagości na Kickstarterze.

Rozwiązanie przeznaczone jest dla osób, które podczas korzystania z gogli VR odczuwają dyskomfort spowodowany poceniem się twarzy związany z gromadzeniem się ciepła wewnątrz urządzenia, ale nie tylko. Zalety ViveNchill mamy doświadczyć także podczas upalnych dni.

Wspomniane wentylatory zostaną pochylone w stronę głowy użytkownika, a ich zasilane odbywać się będzie przy pomocy dodatkowego portu USB wbudowanego w HTC Vive. Z kolei na pasku podtrzymującym gogle zlokalizowany zostanie przełącznik, którym błyskawicznie uruchomimy i wyłączymy system chłodzenia.

Głównym celem twórców ViveNchill było opracowanie taniego, cichego (max. 23 dB) i lekkiego systemu, który jednocześnie byłby łatwy w obsłudze i zapewniał skuteczne chłodzenie. Początkowo eksperymentowano z konstrukcjami wyprowadzającymi ciepłe powietrze z wnętrza headsetu. Okazało się jednak, iż dużo skuteczniejszym rozwiązaniem będzie rozproszenie ciepła wytwarzanego przez czoło użytkownika gogli.

Nie znana jest jeszcze w tym momencie cena ViveNchill, jednak jego producenci celują w przedział wynoszący od 25 do 32 dolarów.