Swoją działalność zainaugurował cyfrowy sklep z aplikacjami wirtualnej rzeczywistości dla gogli HTC Vive. Viveport będzie odpowiednikiem Oculus Store dla Rifta, jednak w przeciwieństwie do niego w ofercie nie znajdziemy gier, lecz różnego rodzaju doświadczenia VR.

Firma HTC poinformowała o otwarciu cyfrowego sklepu z aplikacjami VR dla gogli HTC Vive. Dotychczas użytkownicy urządzenia zdani byli na platformę Steam, na której publikowane były największe produkcje współpracujące z headsetem. Monopol na gry VR zachowa jednak Valve, które jest współproducentem Vive. Sklep Viveport koncentrować się będzie na doświadczeniach wirtualnej rzeczywistości.

Viveport tak naprawdę zadebiutował już w kwietniu wraz z premierą wersji konsumenckiej gogli HTC Vive. Oprogramowanie sklepowe przeznaczone było jednak wyłącznie dla mieszkańców Chin. Z powodu blokady platformy Steam, która stanowi największą bazę gier i aplikacji VR dla headsetu, HTC musiało w jakiś sposób zapewnić dostęp do VR-owego oprogramowania obywatelom Państwa Środka.

Od teraz Viveport dostępny jest już w zasadzie dla wszystkich. HTC chciałoby, żeby cyfrowy sklep stał się miejscem, gdzie rozpoczniemy swoją przygodę z Virtual Reality. Dlatego też zamiast gier VR, które nie wszystkich potencjalnych użytkowników HTC Vive interesują, wyeksponowane zostały najbardziej imersyjne doświadczenia pozwalające m.in. odkrywać nowe światy, tworzyć oraz łączyć się z przyjaciółmi.

Wśród aplikacji, które pojawiły się w dniu premiery Viveport Store, znajdziemy takie pozycje jak Everest VR, Google Spotlight Stories’ Pearl, Stonehenge VR, Lifeliqe, The Music Room, a także nową wersja doświadczenia theBlu.

W ramach uczczenia otwarcia sklepu, w ciągu pierwszych 48 godzin niektóre tytuły (m.in. theBlu, Mars Odyssey, The Music Room oraz Firebird) będzie można kupić w specjalnej cenie 1 dolara.

Pełna oferta sklepu Viveport znajduje się na stronie: viveport.com