Już w piątek startuje piąta edycja retrogamingowej imprezy Pixel Heaven. Podczas wydarzenia zaprezentuje się wielu polskich (i nie tylko) producentów gier i aplikacji wirtualnej rzeczywistości. Jedną z najciekawiej zapowiadających się atrakcji będzie możliwość zagrania w goglach VR w duchowego następcę legendarnego Sensible Soccer.

Pixel Heaven 2017 odbędzie się w dniach od 26 do 28 maja w Zajezdni Autobusowej MZA (ul. Włościańska 52). Oto czego możecie spodziewać się podczas tegorocznej edycji:

SOCIABLE SOCCER

Sociable Soccer to gra inspirowana popularną w latach 90-tych serią gier z cyklu Sensible Soccer, której początki sięgają takich ówczesnych platform „gamingowych” jak Amiga, Atari ST, SNES czy Game Boy. Za pracę nad nią odpowiada Tower Studios dowodzone przez Jona Hare – współtwórcę oryginalnych części gry, który zapowiedział swój udział w Pixel Heaven 2017. Tytuł udostępniony zostanie dla odwiedzających targi, m.in. w wersji na gogle VR.

VR VISIO GAMES

VR VISIO Games to nowo powstały dział polskiego studia kreatywnego z Trójmiasta skupiający się na tworzeniu immersyjnych gier i aplikacji VR wszystkich gatunków (od space shooterów po kolejki górskie, symulatory wojskowe czy pokoje ucieczek). Przedpremierowo na kilku stanowiskach zaprezentowana zostanie debiutancka gra Drone Hunter VR w odświeżonej wersji mobilnej na Samsung Gear VR.

HYPER VR

W trakcie Pixel Heaven 2017 należące do producenta polskich notebooków Hyperbook studio Hyper VR pokaże swoje najnowsze produkcje: Hyper Arena VR oraz REGENESIS.

RIFTCAT

RiftCat zajmuje się technologią (VRidge) umożliwiającą uruchamianie gier i aplikacji przeznaczonych na gogle HTC Vive i/lub Oculus Rift na budżetowych headsetach typu Google Cardboard.

GAMESTORM VR

GamestormVR to niezależne studio, które jest twórcą SteamHammerVR. Akcja gry rozgrywa się w Londynie u schyłku XIX wieku. Zły Profesor Ratwurmm próbuje zniewolić Anglię za pomocą swojej armii dziwacznych robotów robiących spustoszenie w całym mieście.

RED LIMB STUDIO

Red Limb Studio to mały niezależny zespół deweloperów oraz pasjonatów gier komputerowych i nowych technologii. Po wydaniu pierwszej mini produkcji The Purge Day, która ukazała się wyłącznie na platformach VR-owych studio pracuje nad drugim projektem o nazwie “Rise Of Insanity”.

INTERKOSMOS

Interkosmos jest mini-przygodą kosmiczną w VR, rozgrywającą się w czasach zimnej wojny i wyścigu kosmicznego pomiędzy USA i ZSRR. Zasiądź za sterami Zvezdy, w pełni interaktywnej kapsuły kosmicznej inspirowanej rosyjską technologią z lat 70tych. Wciel się w astronautę, rozgryź tajniki lotu kosmicznego i wyląduj bezpiecznie na ziemi, korzystając z nieco podejrzanie entuzjastycznego wsparcia NASA oraz Roscosmos.


Więcej informacji na temat Pixel Heaven 2017 znajdziecie na stronie pixelheavenfest.com.