Zbliża się premiera VR-owej gry z gatunku MMORPG – OrbusVR.

Na 15 grudnia zapowiedziana została premiera należącej do gatunku MMORPG VR gry OrbusVR, która tego dnia zadebiutuje na Steamie w wersji z wczesnym dostępem. Osadzona w klasycznym świecie fantasy produkcja niezależnego studia Ad Alternum umożliwi rozgrywkę w trybie pokoju (room-scale) użytkownikom gogli Oculus Rift, HTC Vive oraz Windows Mixed Reality.

OrbusVR ufundowany został w kwietniu na Kickstarterze. Jej twórca a zarazem założyciel Ad Alternum – Riley Dutton – postanowił skupić się na dostosowaniu mechaniki tego praktycznie nieznanego jeszcze w wirtualnej rzeczywistości gatunku do rozgrywki w VR-owych goglach. Dlatego też zamiast silić się na oryginalność swojego dzieła osadził je w typowym świecie fantasy, w którym gracze będą mogli wcielić się w przedstawiciela jednej z czterech klas: maga, łucznika, wojownika oraz specjalistę od broni palnej.

Tytuł posiadać będzie także inne charakterystyczne dla MMORPG cechy, m.in. lochy, raidy, crafting oraz alchemię. W nastawionej na walkę i eksploracje rozgrywce dużą rolę odgrywać ma aspekt społecznościowy, co oznacza konieczność współpracy z innymi graczami w celu ukończenia bardziej wymagających misji.

Według autorów gry zapewni ona ponad 20 godzin rozgrywki, na którą składa się główny wątek fabularny oraz zadania poboczne. OrbusVR w wersji Early Access sprzedawany będzie w cenie 40 dolarów.