Jeżeli posiadacie, któryś z topowych przewodowych headsetów (PlayStation VR, HTC Vive lub Oculus Rift) być może zainteresuje Was projekt stacji dokującej VRGE VR, która naładuje kontrolery ruchowe, pomoże zachować porządek w miejscu pracy, a do tego atrakcyjnie wyeksponuje nasz VR-owy zestaw.

Na Kickstarterze trwa zbiórka funduszy na projekt stacji dokujących VRGE VR dedykowanych popularnym modelom gogli wirtualnej rzeczywistości – PlayStation VR, HTC Vive oraz Oculus Rift. Urządzenie nie tylko pomoże w przechowywaniu headsetu, lecz także naładuje bezprzewodowe kontrolery ruchowe i zadba o bezpieczeństwo zestawu.

Stacja zaprojektowana została w taki sposób, aby można było ją zarówno postawić na biurku bądź innej płaskiej powierzchni lub zawiesić na ścianie. Plastikowa obudowa wykończona została drewnem oraz gumowym materiałem mającym na celu ochronę gogli przed zarysowaniem. W przedniej części VRGE znajdziemy niewielką przerwę, przez którą przepuścimy przewody, co pomoże nam bezpiecznie zawiesić urządzenie. Gogle mogą być ułożone w pozycji poziomej jak i pionowej. W tym drugim przypadku soczewki nie będą narażone na kurz i promienie słoneczne.

Autorzy projektu nie zapomnieli o kontrolerach ruchowych, które również będzie można odłożyć na miejsce i przy okazji naładować. Z uwagi na brak wbudowanych akumulatorów w kontrolerach Oculus Touch (działają ze standardowymi bateriami AA) funkcjonalność ta nie dotyczy produktu firmy Oculus VR.

Stacje dokujące sprzedawane są obecnie na Kickstarterze w cenach rozpoczynających się od 79 dolarów. Realizacja zamówień planowana jest na kwiecień.