Powstają pierwsze gogle VR ze zintegrowanym modułem śledzącym ruchy dłoni.

Firma VRgineers oraz producent kontrolera gestów Leap Motion poinformowali o nawiązaniu współpracy, w ramach której powstaną dedykowane przedsiębiorstwom gogle wirtualnej rzeczywistości z funkcją pełnego śledzenia ruchów dłoni. Urządzenie tworzone jest z myślą o inżynierach i projektantach, którym tego typu headset miałby ułatwiać codzienną pracę.

VRgineers to firma specjalizująca się w produkcji gogli VR dla profesjonalistów. Z kolei Leap Motion może pochwalić się opracowaniem precyzyjnego sensora wykrywającego z bardzo dużą dokładnością ruchy palców dłoni. Urządzenie w formie nakładki, po podłączeniu do popularnych modeli dostępnych na rynku headsetów, jest w stanie przenieść nasze dłonie do środowiska Virtual Reality. W wyniku współpracy powstaną pierwsze na świecie gogle posiadające zintegrowany moduł „hand tracking”.

Specyfikacja techniczna nowych gogli nie została ujawniona. Nie wiadomo również jak będą wyglądać. Zdjęcie dołączone do artykułu przedstawia obecnie sprzedawany przez VRgineers model VRHero 5K Plus. Urządzenie wyposażone zostało w podwójny wyświetlacz Quad HD OLED o łącznej rozdzielczości 5120 x 1440 px / 70 Hz, a także soczewki z polem widzenia 150–170º.