Pokoje ucieczki zwane Escape Room to nowa forma rozrywki, która w rzeczywistym świecie z dnia na dzień bije kolejne rekordy popularności. Polskie studio VR Visio zapowiedziało właśnie grę VthRoom na gogle Virtual Reality, która przeniesie popularną ideę do środowiska wirtualnej rzeczywistości.

Polacy robią grę VR, która powinna przypaść do gustu wszystkim fanom Sherlocka Holmesa i detektywistycznych łamigłówek. Zadanie gracza w VthRoom, tak jak w typowych ‚escape-roomach’, polegać będzie na rozwiązaniu wszystkich zagadek, które ostatecznie pomogą znaleźć drogę ucieczki. Autorzy gry zapowiadają szereg różnego rodzaju scenariuszy o różnych poziomach trudności, w pełni interaktywny świat, wciągającą historię oraz wymagające kreatywności łamigłówki. VthRoom posiadać będzie zarówno tryb dla jednego gracza jak i opcję gry wieloosobowej.

Gra powstaje w tej chwili w oparciu o gogle Oculus Rift DK2 i kontroler Razer Hydra, jednakże VthRoom w pierwszej kolejności pojawi się na platformie SteamVR (HTC Vive) i wykorzystywać będzie bezprzewodowe kontrolery VR oraz stacje bazowe należące do systemu Lighthouse. W dalszych planach znajduje się wydanie gry na gogle Oculus Rift i kontrolery Oculus Touch. Poniżej mozecie obejrzeć gameplay VthRoom z wersji pre-alpha.

Według wstępnych założeń VR Visio planuje premierę gry około miesiąc po premierze HTC Vive, czyli w okolicach maja bieżącego roku.