vTime

Twórcy aplikacji społecznościowej dla wirtualnej rzeczywistości – vTime – opublikowali wczesną wersję swojego programu dla właścicieli gogli typu Cardboard.

Aplikacja dostępna jest już od jakiegoś czasu dla mobilnych gogli Samsung Gear VR. Wersja dla posiadaczy Cardboard jest identyczna z tą dla headsetu Gear VR, w związku z czym umożliwi komunikację z jego użytkownikami.

„Wersja dla Cardboardów umożliwi nam przedstawienie możliwości „social VR” milionom ludzi. vTime udowadnia, że wirtualna rzeczywistość nie musi izolować. Naszym zamiarem jest stworzenie sieci, w której rozmowy i komunikacja są zarówno naturalne jak i zachęcające, pozwalającej naszym użytkownikom łączenie się z ludźmi na całym świecie” – powiedział Martin Kenwright (szef studia Starship).

Autorzy vTime przygotowali 12 różnych pokoi spotkań, w których jednocześnie może znajdować się do czterech osób. Prywatne chat-roomy zlokalizowane zostały m.in. na słonecznej plaży oraz w parku narodowym Yosemite. Możemy również wybrać leśne obozowisko z ogniskiem, jaskinię czy miejsce w kosmosie z widokiem na ziemię. Użytkownicy aplikacji reprezentowani są za pomocą edytowalnych awatarów.

Aplikacja vTime: The VR Sociable Network dostępna jest do pobrania za darmo w sklepie Google Play. W związku z tym, że oprogramowania jest dopiero testowane, jego twórcy ograniczyli liczbę testerów do właścicieli konkretnych modeli smartfonów. Na liście znalazły się: Nexus 5, Nexus 4, Nexus 6P, Nexus 6, Samsung Note 4, Samsung Note 5, Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S6 Edge+, Samsung Galaxy S7 Edge, LG G3, Samsung S3 oraz HTC One M9.

W przyszłości firma Starship planuje wypuścić vTime w wersjach dla gogli Oculus Rift, HTC Vive oraz PlayStationVR.