vTime

VR-owa aplikacja społecznościowa vTime otrzymała wsparcie gogli Daydream, co czyni ją najszerzej dostępnym tego typu oprogramowaniem.

Opublikowano wersję aplikacji typu „social VR” – vTime – dedykowaną mobilnej platformie Google Daydream. Użytkownicy headsetu Daydream View oraz współpracujących z nim smartfonów mogą od teraz mogą dołączyć do posiadaczy gogli Oculus Rift, Samsung Gear VR oraz rozwiązań typu Cardboard i przeprowadzić pogawędkę w różnego rodzaju wirtualnych pokojach spotkań.

Prywatne chat-roomy, w których jednocześnie może znajdować się do czterech osób, zlokalizowane zostały m.in. na słonecznej plaży, pod wodą oraz w parku narodowym Yosemite. Możemy również wybrać leśne obozowisko z ogniskiem, jaskinię, biegun północny, platformę zawieszoną na skale oraz miejsce w kosmosie z widokiem na ziemię. W tym momencie tego typu miejscówek jest już 18. Jeżeli jednak wśród nich nie znajdziemy nic dla siebie, zawsze możemy wgrać dowolne 360-stopniowe zdjęcie, które posłuży za dekorację wirtualnego pokoju.

Użytkownicy aplikacji reprezentowani są za pomocą edytowalnych animowanych awatarów.

Autorzy vTime zadbali również o obsługę dźwięku przestrzennego (audio 3D), dzięki czemu głos wydobywający się z postaci reprezentujących naszych rozmówców dobiega z odpowiedniego kierunku. Aplikacja pozwala także na robienie wspólnych zdjęć (vSelfies), a od niedawna również na nagrywanie całego przebiegu spotkań oraz bezpośrednie transmisje (vCast) do innych użytkowników oprogramowania.

vTime jest aplikacją cross-platformową, co oznacza, że wirtualne spotkania możemy organizować wśród wszystkich naszych znajomych posiadających wspierane headsety, bez względu na producenta urządzenia.

„Naszym zamiarem jest stworzenie sieci, w której rozmowy i komunikacja są zarówno naturalne jak i zachęcające, pozwalającej naszym użytkownikom łączenie się z ludźmi na całym świecie” – powiedział jakiś czas temu Martin Kenwright, szef studia Starship. Według producentów vTime, oprogramowanie zostało pobranie w ciągu ostatnich 12 miesięcy ponad pół miliona razy.

Aplikacja vTime dla gogli Daydream dostępna jest bezpłatnie w sklepie Google Play. W niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się wsparcia dla kolejnej platformy – SteamVR (HTC Vive).