Doom VR jeszcze w tym roku ze wsparciem PlayStation VR i HTC Vive.

Podczas konferencji Bethesdy poprzedzającej tegoroczne targi E3 poznaliśmy kolejne szczegóły na temat VR-owej wersji gry z serii Doom. Tytuł otrzymał nazwę Doom VFR i zostanie wydany ze wsparciem dla gogli PlayStation VR oraz HTC Vive.

Pierwsza VR-owa produkcja słynnego studia id Software (Wolfenstein 3D, seria Quake) będzie pierwszoosobową strzelanką projektowaną od początku z myślą o tej technologii. Fabuła gry rozgrywać się będzie tuż po wydarzeniach, które miały miejsce w poprzedniej odsłonie FPS-a wydanej w 2016 roku na PC i konsole.

Po raz pierwszy możemy przyjrzeć się fragmentom z rozgrywki. Jak możecie zobaczyć na poniższym zwiastunie autorzy Doom VFR zrezygnowali z tradycyjnego sytemu lokomocji na rzecz teleportacji.

Doom VFR nie posiada jeszcze daty premiery. Wiadomo jedynie, że ukaże się w czwartym kwartale tego roku. Podobnie jak w przypadku Fallout 4 VR nie jest jasne czy grę uruchomią użytkownicy gogli Oculus Rift. Jest to efektem toczącego się procesu pomiędzy Oculus VR a firmą ZeniMax, do której należy id Software. Niemniej jednak, o ile producenci nie zablokują dostępu użytkownikom Rifta, będą oni mogli uruchomić ten tytuł przy pomocy opracowanego przez Valve standardu OpenVR, który oprócz HTC Vive obsługuje także m.in. Rifta.

Na Steamie ruszyła już przedsprzedaż Doom VFR. Gra została wyceniona na 29,99€.