Twórcy Oculus Rifta wkrótce wykonają duży krok w kierunku zastąpienia monitorów goglami VR.

Oprócz zupełnej przebudowy Oculus Home, o której więcej pisaliśmy tutaj, twórcy gogli Oculus Rift zapowiedzieli podczas konferencji OC4 nowy interfejs użytkownika zaprojektowany z myślą o kontrolerach ruchowych Oculus Touch. Oprogramowanie m.in. przeniesie do wirtualnej rzeczywistości pulpit naszego monitora.

Interfejs o nazwie Oculus Dash zastąpi dotychczasowe uniwersalne menu Oculus Home. Powstało ono na potrzeby gamepada i pilota, które były dołączane do zestawów z goglami Oculus Rift zanim w sprzedaży pojawiły się Touche. Jako, iż kontrolery ruchowe posiadają znacznie większą funkcjonalność, twórcy headsetu postanowili wykorzystać ich możliwości także i w tym przypadku.

Dash będzie można uruchomić wszędzie i w każdym momencie. Z poziomu nowego interfejsu uzyskamy dostęp do Oculus Store, biblioteki gier, listy przyjaciół, a także wszystkich „nie VR-owych” aplikacji zainstalowanych w naszym systemie. Te ostatnie będą wyświetlane na wirtualnych monitorach zawieszonych w dowolnym miejscu cyfrowego środowiska. Co ciekawe będzie można je przypiąć na stałe, co oznacza, że wybrane okna zobaczymy również w momencie gdy uruchomimy grę lub inną aplikację VR.

Oculus Dash zadebiutuje wraz z zapowiedzianą na grudzień aktualizacją „Rift Core 2.0”.

Zobacz także: Oculus Home zamieni się w wirtualny pokój z funkcją ‚social VR’