Obduction – tytuł zapowiadany jako duchowy spadkobierca kultowej serii Myst – zadebiutuje 26 lipca na platformie Oculus Rift.

Gra, podobnie jak poprzednie tytuły studia Cyan, w tym wspomniany Myst, będzie eksploracyjno-logiczną pierwszoosobową przygodówką. Historia opowiedziana w Obduction „porwie” gracza na obcą planetę, gdzie będzie musiał on zbadać zastałe środowisko i odnaleźć drogę powrotną do domu. Oprócz zapierających dech w piersiach lokacji, twórcy gry przygotowują także bogatą warstwę fabularną oraz zapewniają swobodę w poruszaniu się i wykonywaniu zadań, a także moralne wybory, które wiążą się z poważnymi konsekwencjami.

Produkcja została sfinansowana na Kickstarterze, gdzie udało się zebrać ponad 1,3 miliona dolarów. Wraz z ujawnieniem oficjalnej daty premiery studio Cyan opublikowało zwiastun Obduction.

Obduction zadebiutuje 26 lipca 2016 roku na PC-tach wraz ze wsparciem gogli Oculus Rift. Gra zostanie wyceniona prawdopodobnie na 29,99 euro. W tej chwili nie wiadomo czy z czasem tytuł pojawi się także na innych platformach VR.