Eksploracyjno-logiczna przygodówka Obduction w wersji na Oculus Rift wzbogaciła się o możliwość sterowania kontrolerami ruchowymi Oculus Touch. Produkcja otrzymała także oficjalne wsparcie dla gogli HTC Vive.

Obduction – najnowsza produkcja twórców kultowej serii Myst oraz gry Riven wzbogaciła się o obsługę kontrolerów ruchowych Oculus Touch. Wydana w sierpniu ubiegłego roku na komputerach PC przygodówka od listopada dostępna jest także w wersji VR na gogle Oculus Rift. Dotychczas jednak sterowanie w grze ograniczone było do gamepada.

Dzisiaj oficjalne wsparcie dla trybu wirtualnej rzeczywistości otrzymały także gogle OSVR oraz headset HTC Vive wraz z dedykowanymi kontrolerami SteamVR. W dalszych planach jest również wersja na PlayStation VR, aczkolwiek data jej premiery nie została jeszcze ogłoszona.

Podobnie jak poprzednie tytuły studia Cyan, w tym wspomniany Myst, Obduction jest eksploracyjno-logiczną pierwszoosobową przygodówką. Fabuła „porywa” gracza na drugi koniec wszechświata, gdzie musi on zbadać zastałe środowisko i odnaleźć drogę powrotną do domu. Oprócz zapierających dech w piersiach lokacji, twórcy gry postarali się również o bogatą warstwę fabularną, swobodę w poruszaniu się i kolejności wykonywania zadań, nieszablonowe zagadki, a także moralne wybory, które wiążą się z poważnymi konsekwencjami.

Obduction sprzedawany jest na Steamie i w Oculus Store w cenie 29,99 €/$.