Informacja prasowa

24 października 2017 r. na terenie Gremi Park w Nieporazie pod Krakowem odbędzie się konferencja „AR/VR Tech Summit”. Eksperci i praktycy spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy wirtualna i rozszerzona rzeczywistość to chwilowa moda czy też technologie, które zrewolucjonizują życie. Jakie są najsilniejsze trendy w rozwoju tych technologii, w jakich branżach i sektorach znajdą one zastosowanie i w jakiej perspektywie? W programie konferencji przewidziane są wystąpienia eksperckie, case studies oraz debaty. Zaplanowano trzy ścieżki tematyczne: AR/VR w grach wideo, w medycynie oraz sekcja polskich startupów VR-owych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

VR (virtual reality – wirtualna rzeczywistość) oraz AR (augmented reality – rozszerzona rzeczywistość) to technologie powstałe parę dekad temu, ale aktualnie przeżywające swój czas największego rozwoju. Technologie te mają zastosowanie nie tylko w rozrywce, ale przede wszystkim w biznesie, marketingu, komunikacji, kulturze, nauce i medycynie. W czasie konferencji spotkamy się z ekspertami i specjalistami, którzy spróbują odpowiedzieć na nurtujące pytanie, czy VR/AR jest tylko chwilową modą, czy technologią, która zrewolucjonizuje nasze życie? Jakie są najsilniejsze trendy w rozwoju tych technologii? Które branże i sektory czeka VR’owa ewolucja?

W programie wystąpienia eksperckie, case studies oraz debaty. 3 ścieżki tematyczne: VR/AR w grach video, w medycynie oraz sekcja polskich start-up’ów VRowych. Dzień pełny inspirujących wystąpień, kontrowersyjnych dyskusji oraz futurologicznych tematów. Naszym celem jest zastanowienie się na jakim etapie rozwoju jest technologia VR/AR i jakie są możliwości jej zastosowania w kluczowych gałęziach przemysłu i gospodarki.

Wśród prelegentów specjaliści m.in. z G2A, Collegium Medicum UJ, Carbon Studio, Cinematic VR, Krakowski Park Technologiczny.

Kogo zapraszamy?

  • wszystkich zainteresowanych technologią VR/AR i jej rozwojem
  • przedstawicieli branż, w których VR/AR jest już obecny: marketing, reklama, film, kultura, nauka, gry video, medycyna
  • przedstawicieli branż, w których VR/AR będzie się rozwijał: przemysł, produkcja
  • specjalistów i inżynierów zainteresowanych tematyką VR/AR
  • biznesmanów, którzy chcą korzystać z technologii VR/AR

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny po zarejestrowaniu na stronie: konferencje.rp.pl

Więcej szczegółów: vrtechsummit.pl