W najbliższą sobotę (15 lipca) rozpocznie się druga edycja przeglądu doświadczeń filmowych wirtualnej rzeczywistości z całego świata – „Czasoprzestrzenie: VR na Transatlantyku”.

Przez cztery dni (od soboty 15.07 do wtorku 18.07) w centrum EC1 w Łodzi już po raz drugi będzie można obejrzeć ponad dwadzieścia dokumentów, animacji i krótkich filmów fabularnych stworzonych z myślą o rodzącym się na naszych oczach nowym medium.

Czasoprzestrzenie: VR na Transatlantyku, są jednym z największych wydarzeń filmu wirtualnej rzeczywistości w Europie. Podobne przeglądy odbyły się dotąd w ramach festiwali Sundance i SxSW w Stanach Zjednoczonych. Główne europejskie imprezy filmowe, takie jak Cannes czy Berlinale, również umieściły w swoich tegorocznych programach doświadczenia VR, jednak czterodniowy pokaz tak szerokiego i różnorodnego repertuaru jest wciąż przedsięwzięciem pionierskim w tej części świata.

Inicjatorem i dyrektorem przeglądu jest Jacek Nagłowski – producent i reżyser filmowy, twórca doświadczeń cinematic VR, od dwóch lat zajmujący się również badaniem języka narracji filmowej wirtualnej rzeczywistości w ramach Interdyscyplinarnego Centrum Badawczego Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Pokazy dla publiczności odbędą się w dniach:

  • 15.07, godz. 16.00 – 20.00
  • 16.07, godz. 10.00 – 20.00
  • 17.07, godz. 10.00 – 20.00
  • 18.07, godz. 10.00 – 20.00

Rezerwacji można dokonać na stronie: booking.czasoprzestrzenie.pl

Producentem przeglądu jest Transatlantyk Festival, natomiast organizatorem Wrocławska Fundacja Filmowa.