W maju zadebiutuje Oculus Venues i Oculus TV.

Jeszcze w maju użytkownicy autonomicznych gogli Oculus Go otrzymają dostęp do dwóch interesujących aplikacji. Jedną z nich będzie zapowiedziana podczas ubiegłorocznej konferencji Oculus Connect usługa Oculus Venues, która pozwoli na oglądanie w wirtualnej rzeczywistości bezpośrednich transmisji z wydarzeń sportowych, koncertów, a także premier filmowych i telewizyjnych wraz z „tysiącami” osób w tym samym czasie.

Według producenta gogli ma to być świetny sposób pozwalający na poznawanie innych użytkowników gogli o podobnych zainteresowaniach. Poprzez ‚Venues’ obejrzymy m.in. mecze towarzyskiego turnieju piłki nożnej International Champions Cup, spotkania baseballowej ligi MLB, muzyków takich jak Vance Joy oraz występy stand-uperów z Gotham Comedy Club. Wkrótce powinien zostać opublikowany pełny harmonogram wydarzeń. Partnerem technologicznym usługi została firma NextVR – lider rynku VR-owych transmisji 360º i 180º.

Oculus Venues zostanie udostępniony w tym miesiącu również użytkownikom mobilnych gogli Samsung Gear VR.

Zupełną nowością jest z kolei Oculus TV – wirtualne środowisko wyposażone w ogromny ekran – który będzie swego rodzaju hubem dla wielu innych aplikacji oferujących treści wideo dla wirtualnej rzeczywistości. Na starcie udostępnione zostaną takie serwisy jak Netflix, Hulu, SHOWTIME, Pluto TV, Red Bull TV, a także aplikacja Facebook Video dla telewizorów.

Oculus TV będzie dostępny, przynajmniej na początku, wyłącznie w wersji na Oculus Go. Za to już teraz użytkownicy autonomicznego headsetu otrzymali dostęp do Oculus Rooms, czyli znanej z Gear VR aplikacji pozwalającej nie tylko zobaczyć się w wirtualnej rzeczywistości z innymi użytkownikami gogli reprezentowanymi przez awatarami, lecz także oglądać filmy oraz grać w gry.

Oprogramowanie z uwagi na premierę Oculus Go zostało nieco przeprojektowane i od teraz posiada również gry planszowe, przestrzeń do udostępniania zdjęć i słuchania muzyki oraz ekran umożliwiający wspólne oglądanie kupionych i wypożyczonych filmów ze sklepu Oculus. Według zapowiedzi do Oculus Rooms wkrótce trafią gry planszowe od Hasbro na bazie takich marek jak Monopoly, Boggle oraz Trivial Pursuit.