3 grudnia odbył się pierwszy w Polsce Hackathon dedykowany Wirtualnej Rzeczywistości – VR Hackathon Edukacja Przyszłości. Pięćdziesięciu uczestników, dwunastu mentorów oraz urządzenia: HTC Vive, Oculus, Microsoft Hololens, Google Daydream, Dreamz to mieszanka, która musiała zaowocować eksplozją interesujących projektów.

Tematem Hackathonu była „Edukacja Przyszłości”. Uczestnicy mieli za zadanie w ciągu ośmiu godzin stworzyć aplikacje, symulacje bądź narzędzie VR, które miało by aspekty i cele edukacyjne. W rezultacie powstało siedem projektów, które zostały zaprezentowane w czasie sesji demo na koniec dnia. Były to między innymi aplikacje do nauki języków, gry w kręgle, perkusji czy wirtualna współpraca przy tablicy.

„Cieszymy się, że uczestnicy hackathonu mieli dostęp do różnych rozwiązań i z taką pasją tworzyli aplikacje przez cały dzień” – mówi Krzysztof Figaj prezes VR Lab Spectrum. „Uczestnicy i mentorzy wykonali gigantyczną pracę w ciągu tego dnia. Przez to jury miało problem z wyborem najlepszej aplikacji”.

Ostatecznie wygrał projekt Immersive do nauki języków obcych w oparciu o realne sytuacje dnia codziennego. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik może ćwiczyć użycie języka w mowie, a nie tylko w piśmie.

VR Hackathon – Edukacja Przyszłości

Hackathon został zorganizowany w biurze firmy Explorer. Głównym organizatorem była firma VR Lab – Spectrum. Wsparcia udzieliły również Hacklag i Koduj dla Polski a w gronie sponsorów znalazły się firmy Microsoft, HTC, Chimera Prime, Riftcat, Rabbit Form, Dreamz oraz Bivrost.

Organizatorzy już zapowiadają, że to nie ostatnie wydarzenie z tego cyklu.