Multikino VR / Warszawa - Złote Tarasy

W Złotych Tarasach zainaugurowało swoją działalność kino wirtualnej rzeczywistości Multikino VR by Samsung. To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce i jedna z pierwszych w Europie.

Czy wirtualna rzeczywistość jeszcze w obecnym stanie ma szansę przebić się do mainstreamu i zostać kolejnym środkiem masowego przekazu? Na to pytanie w ciągu najbliższych 6 miesięcy postara się odpowiedzieć sieć Multikino, która wraz z partnerem technologicznym, firmą Samsung, otworzyła pierwsze w Polsce kino VR.

Inicjatywa nazwana Multikino VR by Samsung zainaugurowała swoją działalność w warszawskim centrum handlowym Złote Tarasy. Na drugim piętrze znajdującego się tam tradycyjnego kina wydzielona została specjalna sala wyposażona w 25 stanowisk z mobilnymi goglami Samsung Gear VR (wraz ze smartfonem Samsung Galaxy S8), słuchawkami oraz obrotowymi fotelami. Na gości czekać też będzie wyszkolona obsługa, która wprowadzi w tajniki nowej technologii osoby nie mające z nią jeszcze do czynienia.

Dostępny na początek repertuar podzielony został na cztery kategorie:

  • Dla rodzin
  • Podróże
  • Niesamowite doświadczenia
  • Sztuka

Każda z nich posiada kilka wyselekcjonowanych 360-stopniowych filmów/doświadczeń. Oferta przeznaczona dla rodzin zawiera m.in. uznane na świecie VR-owe animacje studia Baobab – Asteroids! oraz Invasion – a także autorskie doświadczenie Samsunga (The Missed Spaceflight) pozwalające przeżyć lot rakietą kosmiczna Sojuz 30. Z kolei „Podróże” zabiorą nas na wycieczkę do Japonii, Włoch, na Hawaje oraz Arktykę. Sekcja „Niesamowite doświadczenia” to pozycje przeznaczone dla osób oczekujących mocniejszych wrażeń, natomiast „sztuka” pozwoli np. wejść w świat obrazów Salvadora Dalí oraz Zdzisława Beksińskiego.

Co ciekawe projekcje odbywać się będą synchronicznie, tzn. każdy widz znajdować się będzie w tym samym czasie w tym samym wirtualnym miejscu. Jedyną różnica jest kąt, pod którym oglądany będzie sferyczny obraz.

Multikino VR by Samsung – otwarcie kina VR

Łączny czas każdego z wyświetlanych filmów nie przekroczy 20 minut. Bilety wycenione zostały od 15 zł (bilet ulgowy) do 20 zł (bilet normalny) w dni powszednie oraz 19 zł lub 24 zł w weekendy. Placówka przewiduje również promocje typu ‚VR Rodzinny Weekend’ za 19 złotych. Pokazy zaczynają się po godz. 16 od poniedziałku do piątku, a w sobotę i niedzielę Multikino VR jest otwarte przez cały dzień.

Rezerwacje na VR-owe seanse można składać na stronie multikino.pl/multikino-vr. Znajdziecie tam także aktualny repertuar Multikino VR by Samsung.

Partnerami Multikina VR by Samsung są MIMO.OOO – pierwsze w kraju studio dedykowane kreacji i produkcji treści w wirtualnej rzeczywistości i wideo 360 oraz firma World of VR, która wspólnie z RDS Group stworzyła unikalny system do prowadzenia pokazów synchronicznych.

VR-ową rewolucję w europejskich kinach zapoczątkował Amsterdam. Warszawa, dzięki własnemu kinu VR, dołącza natomiast do nielicznego grona miast na Starym Kontynencie, w których mieszkańcy mogą doświadczyć wirtualnej rzeczywistości na własnej skórze. Jeżeli projekt okaże się dochodowy niewykluczone, iż kolejne tego typu sale powstaną również w innych polskich miastach.