Informacja prasowa

VR Lab – Spectrum został oficjalnym partnerem Lifeliqe VR Museum. Warszawskie laboratorium jest pierwszym w Polsce miejscem, gdzie możecie obejrzeć i doświadczyć rozszerzonej wersji edukacyjnej aplikacji VR.

Lifeliqe jest pierwszą na świecie platformą edukacyjną zaprojektowaną w technologii augmented reality, która umożliwia naukę w oparciu o ponad tysiąc barwnych modeli 3D. Dzięki rozwiązaniom, znanym m.in. z popularnej aplikacji Pokemon Go dzieci i młodzież mogą uczyć się przez zabawę obserwując i wchodząc w interakcję z nieznanymi im lub niedostępnymi w żaden inny sposób miejscami, zwierzętami i procesami zachodzącymi w naturze zarówno w skali makro jak mikro.

Najnowszy produkt Lifeliqe wykorzystując możliwości jakie daje technologia wirtualnej rzeczywistości umożliwia nam doświadczenie tego, co do tej pory było niedoświadczalne: uczeń może pogłaskać dinozaura, przenieść się w czasie do domu, w jakim ludzie mieszkali setki lat temu, odbyć podróż do wnętrza komórki, czy na stację kosmiczną.

W Polsce rozwiązanie to jest dostępne na platformie HTC Vive w wersji testowej. Jeśli jednak ktoś chce zobaczyć wersję rozszerzoną może to teraz zrobić dzięki VR Lab – Spectrum, które będąc partnerem udostępniającym rozwiązania twórców aplikacji VR Museum, jako pierwsze w Polsce oferuje taką możliwość.