Doświadczenie The Grand Canyon VR Experience, które miesiąc temu zadebiutowało w usłudze Steam Early Access z przeznaczeniem na Oculus Rift (DK2), doczekało się aktualizacji dodającej wsparcie dla gogli HTC Vive i systemu śledzenia ruchu Lighthouse.

The Grand Canyon VR Experience jest pierwszoosobowym doświadczeniem, w którym możemy po prostu zrelaksować się i obserwować malownicze środowisko inspirowane Wielkim Kanionem Kolorado, poruszając się po nim kajakiem. Odpowiedzialne za projekt studio Immersive Entertainment stworzyło generowany proceduralnie świat, dlatego też każda podróż będzie wyglądać inaczej. Choć premiera HTC Vive zaplanowana została na końcówkę 2015 roku, aplikację mogą już teraz uruchomić posiadacze deweloperskiej wersji urządzenia, czyli głównie twórcy oprogramowania dla gogli VR.

Doświadczenie zostało również zintegrowane z kontrolerami należącymi do systemu trackingu SteamVR Lighthouse. Dzięki temu widz może w naturalny sposób wiosłować dostosowując prędkość poruszania do własnych potrzeb. Co więcej, kontroler może również pełnić funkcję latarki w trybie nocnym, a przyszłe aktualizację mają wprowadzić możliwość karmienia ryb okruszkami chleba.

Pełna wersja powinna ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku i dodatkowo otrzymać dynamiczny cykl dnia i nocy, interakcje z otoczeniem oraz wyposażoną w sztuczną inteligencję dziką przyrodę. The Grand Canyon VR Experience zostało wycenione na poziomie 9,99 Euro i można je zakupić z wczesnym dostępem tym miejscu. Aplikacja do działania wymaga gogli VR i nie uruchomi się na tradycyjnym monitorze.