Myśleliście kiedyś o stworzeniu własnej gry VR? Jeżeli tak to w najbliższy weekend może być ku temu świetna okazja. Hackerspace Trójmiasto zaprasza do wzięcia udziału w maratonie programistycznym organizowanym w ramach Global Game Jam. Dzięki współpracy z VR Visio na wydarzeniu pojawi się sprzęt, który pozwoli uczestnikom stworzyć gry oparte o technologię wirtualnej rzeczywistości.

Informacja prasowa

Hackerspace Trójmiasto to wiedza, rozwój i przestrzeń. To społeczność ludzi, która łączy się w celu podnoszenia własnych umiejętności, rozwijania technologicznych kompetencji i budowania innowacyjnych urządzeń. W tym roku Hackerspace podjął się kolejnego wyzwania – organizacji trójmiejskiej edycji Global Game Jam.

Hackerspace Game Jam

To trójmiejski maraton programistyczny, organizowany w ramach Global Game Jam, cyklicznej imprezy zrzeszającej co roku twórców gier na całym świecie. Podczas imprezy, zespoły składające się z twórców gier, grafików, czy animatorów przygotowują własną grę podczas 48 godzinnego maratonu. Tematyka zostaje z góry narzucona przez organizatorów i ogłoszona pierwszego dnia zawodów. Ostatniego dnia zostaną ogłoszone wyniki, a jury wybierze zwycięzców, dla których zostały przewidziane atrakcyjne nagrody.

Wirtualna rzeczywistość

W tym roku dzięki współpracy z VR Visio – gdyńskim studiem tworzącym gry i aplikacje z dziedziny wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, na wydarzeniu pojawi się sprzęt, który pozwoli uczestnikom stworzyć gry oparte o technologię VR. Dzięki wsparciu sprzętowemu, każdy zespół, który chciałby spróbować swoich sił z tą nowatorską technologią, będzie miał ku temu doskonałą okazję. To pierwszy gamejam na którym zespoły będą miały taką możliwość.

Gry VR często ciężko porównywać do klasycznej rozgrywki. Z tego powodu w głosowaniu pojawi się osobna kategoria dla gier VR.

Wydarzenie odbędzie się w Gdańskim Parku Naukowo Technologiczny w dniach 20-22 stycznia.

Harmonogram

20.01 (piątek)
16:00 – 17:30: Rejestracja i przygotowywanie stanowisk
17:30 – 18:30: Powitanie i ogłoszenie tegorocznego tematu
18:30 – 19:30: Tworzenie pomysłów, przygotowanie do ich prezentacji
19:30 – 20:30: Prezentacja pomysłów i formowanie grup
20:30: Rozpoczęcie pracy

21.01 (sobota)
9:00: Śniadanie
Cały dzień: Game Jam

22.02 (niedziela)
9:00: Śniadanie
15:00: Deadline na upublicznienie gier
15:00 – 18:00: Prezentacje gier
18:00 – 19:00: Ogłoszenie zwycięzców i zakończenie

Dodatkowe informacje można znaleźć pod linkiem: hs3.pl/gamejam