Już wkrótce rozpoczną się prawdopodobnie pierwsze w Polsce zajęcia dla szkół podstawowych z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości.

Wraz z końcem kwietnia dzieci ze szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego i lubuskiego będą mogły przenieść się na wirtualną ulicę, gdzie będą starały poruszać się zgodnie z przepisami drogowymi. Stanie się tak za sprawą przełomowego programu społeczno-edukacyjnego AUTOSTRADA DO SZKOŁY, którego celem jest propagowanie wśród dzieci nauczania początkowego przestrzegania zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Autorem aplikacji w wirtualnej rzeczywistości jest firma Tomorrow, która od kilku lat realizuje największe projekty w oparciu o najnowsze technologie.

„Bardzo się cieszymy, że nasza aplikacja do końca roku 2017 zagości w 50 szkołach, a w kolejnych edycjach w ponad 200. Zajęcia z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości to ogromny krok w edukacji. Dzieci będą mogły kształtować pozytywne nawyki, podejmować decyzje w wirtualnym świecie po to by w realnym czuć się bezpiecznie i pewnie” – wyjaśnia Małgorzata Anoszczenko, Business Unit Director, VR Film & Media w Tomorrow.

Swojego głosu do aplikacji użyczył Jarosław Boberek, który jest jedną z czołowych postaci polskiego dubbingu. Jego najpopularniejszą i najbardziej popisową rolą jest Kaczor Donald, jednak dzieci najbardziej kojarzą go z postaci króla lemurów Juliana, którego poznały w filmie Madagaskar.

„Dzięki AUTOSTRADZIE DO SZKOŁY dzieciaki uczą się zasad ruchu drogowego, mając przy tym jednocześnie wspaniałą zabawę. Jako lektor, miałem okazję uczestniczyć w powstawaniu aplikacji. Stąd też wiem, że na dzieci czeka coś naprawdę wystrzałowego. Cieszę się, że VR wkracza do społecznych programów edukacyjnych, Ta technologia ma ogromny potencjał i warto go w pełni wykorzystać” – przekonuje Jarosław Boberek.