Assassin’s Creed
Assassin’s Creed

Jade Raymond – znana kanadyjska producentka gier wideo związana z firmą Ubisoft (Assassin’s Creed), wypowiedziała się ostatnio w temacie „virtual reality”. Choć jak przyznała, jej firma nie prowadzi obecnie projektów związanych z przeniesieniem gier Ubisoftu do wirtualnej rzeczywistości, to jednak wyraziła duże zainteresowanie tą technologią.

„Myślę że jesteśmy na skraju wielkiego przełomu w technologii gier wideo. Nie chodzi tylko o technologię wyświetlania obrazu, ale także inne, które będą towarzyszyć wirtualnej rzeczywistości. To wszystko może całkowicie zmienić sposób naszej interakcji z grą”.

Jade ma na myśli zapewne wszelkie urządzenia peryferyjne, które umożliwiają współpracę z Oculus Rift, a przez to głębszą immersję w środowisko gry, takie jak wielokierunkowe bieżnie czy rękawice VR. Kanadyjka przewiduje także wielką przyszłość urządzeń przenośnych takich jak tablety i smartfony. Twierdzi, że wirtualna rzeczywistość również i na tych urządzeniach stanie się wkrótce normą. Czy to wszystko może oznaczać, że już w niedługim czasie otrzymamy możliwość wcielenia się w postać bohatera Assassin’s Creed i doświadczenia przygód na własnej skórze? Jeżeli tak się stanie, na pewno was o tym poinformujemy.