Na platformie Steam opublikowana została nowa, mocno odświeżona wersja wirtualnego salonu gier New Retro Arcade. Aplikacja otrzymała wsparcie dla gogli Oculus Rift i HTC Vive, jednak z uwagi na brak kontrolerów ruchowych dla Oculusa, pełnię jej możliwości odkryją na razie jedynie użytkownicy zestawu SteamVR.

W latach 80-tych ubiegłego wieku, w czasie gdy komputery osobiste dopiero wkraczały do świadomości ludzi na całym świecie, to właśnie salony gier z automatami przeżywały złote czasy popularności wśród ówczesnych graczy. Niezależni deweloperzy z Digital CyberCherries postanowili uchwycić retro-futurystyczny klimat tamtych czasów i stworzyć wirtualny salon gier dedykowany goglom wirtualnej rzeczywistości. Udało im się tego dokonać już w 2014 roku, jednak dwa lata rozwoju technologii Virtual Reality otworzyły nowe możliwości, które wówczas były jedynie w planach twórców headsetów.

Wirtualny salon ‚New Retro Arcade: Neon’ w porównaniu z poprzednią wersją wydaną wyłącznie na Oculus Rift DK2, został całkowicie przebudowany. Twórcy aplikacji przede wszystkim zaimplementowali system śledzenia ruchu gracza typu room-scale (Lighthouse + kontrolery ruchowe SteamVR), a także wprowadzili tryb multiplayer oraz dużą porcję nowego „kontentu”.

NRA: Neon podobnie jak opublikowana jakiś czas temu aplikacja Pool Nation VR (bilardowy sandbox z gatunku social VR) największą immersję oferuje w trybie rozgrywki wieloosobowej. Wraz z przyjaciółmi możemy np. zagrać w jedną z wielu gier dostępnych na klasycznych automatach. Studio udostępniło własne mini-gry opracowane jako część projektu New Retro Arcade, takie jak inspirowany grą Doom ‚Aimbot’ czy ‚Zombie Problem 2’, która posiada tryb dla dwóch graczy.

Ponadto w salonie znajduje się kręgielnia, automat do gry w koszykówkę, rzutki, stół do cymbergaja, worek bokserski i wiele innych tego typu instalacji. Zresztą nie sposób wymienić wszystkich dostępnych aktywności. Wiele z nich możecie zaobserwować na poniższym zwiastunie.

Wersja ‚Neon’ dodatkowo wprowadza nowy obszar, niedostępny w wersji klasycznej, a także umożliwia uruchamianie własnych ROM-ów z grami na automatach. Opcja ta jednak dostępna jest wyłącznie w trybie ‚single player’. Przygotowano również wirtualny projektor potrafiący wyświetlać przesyłane strumieniowo pliki wideo oraz specjalne pomieszczenie kinowe, dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie w zorganizowaniu seansu filmowego z przyjaciółmi. Autorzy już zapowiadają kolejne aktualizacje oraz DLC, które w przyszłości rozszerzą i tak już potężne możliwości aplikacji.

Aplikacja udostępniona została na platformie Steam w cenie 23,95€. New Retro Arcade: Neon posiada wsparcie dla gogli HTC Vive oraz Oculus Rift, a także dla tradycyjnych monitorów 2D.