Fragmenty rozgrywki na pierwszym zwiastunie World of Tanks VR.

Wargaming (twórcy gry World of Tanks) i VR Tech (rosyjski producent gier VR) ogłosili w ubiegłym miesiącu powołanie firmy Neurogaming, które zajmie się tworzeniem gier dedykowanych goglom wirtualnej rzeczywistości. Debiutancki tytuł nowego studia – World of Tanks VR – otrzymał właśnie pierwszy zwiastun.

O samej grze, poza fragmentami z rozgrywki, które możecie zobaczyć poniżej, nie wiadomo w tej chwili zbyt wiele. Produkcja tworzona jest od podstaw z myślą o technologii VR i nie będzie częścią istniejących już gier z serii „World of Tanks” wydanych w wersji na PC, konsole i urządzenia mobilne.

World of Tanks VR powstaje na silniku Unreal Engine i jest przystosowywany do zestawu HTC Vive. Dotychczas ujawniono, iż poprowadzimy czołg T-44-100 po śnieżnym, pagórkowatym terenie, na którym znajdziemy różnego rodzaju przeszkody, kryjówki oraz możliwe do zniszczenia obiekty.

„Kręte drogi biegnące przez wzgórza i ruiny wioski pozwolą ci zbliżyć się do wroga od tyłu i znaleźć wiele miejsc na zasadzkę” – czytamy na oficjalnej stronie gry.

Gra tworzona jest z myślą o CinemaVR – sieci rosyjskich salonów VR. Obecnie nie jest jasne czy World of Tanks VR trafi również do tradycyjnej dystrybucji.