W sieci opublikowane zostały samouczki do aplikacji rozszerzonej rzeczywistości Actiongram dla okularów Microsoft HoloLens. Producent headsetu prezentuje w nich sposoby interakcji z systemem Windows i interfejsem użytkownika.

Podstawowa interakcja ze środowiskiem rozszerzonej rzeczywistości odbywa się w HoloLens przy pomocy gestów dłoni, które są rozpoznawane przez urządzenie. Na poniższych materiałach możecie zobaczyć jak prezentuje się nieujawniona jeszcze oficjalnie aplikacja Actiongram, a także w jaki sposób możemy ją uruchomić wykorzystując do tego holograficzny interfejs użytkownika będący odpowiednikiem menu Start w systemie Windows 10.

Microsoft HoloLens jest tak naprawdę komputerem z Windows 10, na którym uruchomimy wszystkie aplikacje działające z tym systemem. Każda z takich aplikacji na okularach wyświetlana będzie w postaci hologramu. W zależności od oprogramowania urządzenie będzie wyświetlać doświadczenia zarówno wirtualnej jak i rozszerzonej rzeczywistości, przez co wiele osób związanych z branżą VR/AR określa je jako gogle mieszanej rzeczywistości (Mixed Reality – MR).

Kilka dni temu ruszyły preordery na deweloperską wersję HoloLens. Urządzenie sprzedawane jest wybranym twórcom oprogramowania AR w cenie 3000 dolarów. Więcej na temat przedsprzedaży okularów Microsoftu pisaliśmy w tym miejscu.