SUPERHOT VR wybrany najlepszą grą wirtualnej rzeczywistości podczas GDC 2018.

W ramach odbywających się w San Francisco targów GDC 2018 zorganizowano kolejną edycję rozdania nagród Game Developers Choice Awards. Statuetkę w kategorii „najlepsza gra VR/AR” zdobyła polska produkcja SUPERHOT VR.

Co ciekawe gra łódzkiego SUPERHOT team została nominowana do tej nagrody drugi rok z rzędu. Tytuł ten pierwotnie ukazał się w grudniu 2016 roku w oficjalnym sklepie dla gogli Oculus Rift. W ubiegłym roku z kolei Superhot VR wydany został na Steamie w wersji na HTC Vive i Windows MR oraz w PS Store ze wsparciem konsolowego headsetu PlayStation VR.

Ponowną nominację organizatorzy GDCA tłumaczą słabą dostępnością gry dla osób wchodzących w skład jury poprzedniej edycji. Wówczas kategorię VR/AR wygrał Job Simulator.

Pozostałe gry nominowane do nagrody GDCA w kategorii „Best VR/AR Game”:

Uroczystość wręczenia nagrody przedstawicielowi SUPERHOT team można obejrzeć w tym miejscu.

SUPERHOT VR to najlepsza naszym zdaniem gra 2016 roku przeznaczona na gogle wirtualnej rzeczywistości (zobacz recenzję wersji na Oculus Rift). Polska superstrzelanka zrobiła wrażenie również m.in. na amerykańskiej Akademii Sztuk i Nauk Interaktywnych, która nagrodziła go tytułem najlepszej gry VR podczas prestiżowej gali DICE Awards 2017. Gra otrzymała także nominację w kategorii „osiągnięcie techniczne VR”.