Można już zamawiać kontrolery ruchowe Oculus Touch dla gogli Oculus Rift.

Tak jak zapowiadano podczas konferencji Oculus Connect 3 ruszyły dziś zamówienia przedpremierowe na kontrolery wirtualnej rzeczywistości Oculus Touch. W zestawie wycenionym na 199 dolarów oprócz pary kontrolerów znajdziemy także dodatkowy czujnik ruchu, dwie gry (VR Sports Challenge i The Unspoken) oraz przejściówkę do gry Rock Band VR.

Zamówienia można składać na stronie Oculus.com. Wysyłka pierwszych egzemplarzy Oculus Touch rozpocznie się 6 grudnia. Osoby, które w ten sam sposób zakupiły konsumencką wersję gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift otrzymają priorytet w realizacji zamówienia. Oferta ważna jest dnia 27 października. Aby z niej skorzystać musimy złożyć zamówienie wykorzystując ten sam adres e-mail co przy zakupie Rifta.

Jednocześnie uruchomiona została sprzedaż zestawów Oculus Rift + Oculus Touch. Za taką przyjemność zapłacimy 798 dolarów, a dystrybucja ruszy podobnie jak w przypadku samych kontrolerów 6 grudnia.

Kupując Oculus Touch wraz z dwoma kontrolerami otrzymamy także dodatkowy czujnik systemu śledzenia pozycyjnego, co w sumie z tym dołączonym do gogli daje nam dwa. Dokupując trzeci w cenie 79 dolarów i rozstawiając je w różnych częściach pomieszczenia otrzymamy doświadczenie porównywalne z tym co możemy obecnie uzyskać korzystając z zestawu SteamVR. System Oculusa prawdopodobnie posiadać będzie nieco mniejszy zasięg śledzenia użytkownika, niż konkurencja, jednakże jego twórcy zapewniają, że będzie można dzięki niemu uzyskać pełnoprawne doświadczenie typu „Room-scale”.

Brak kontrolera ruchowego okazał się jak na razie największą bolączką pierwszej konsumenckiej wersji Oculusa (CV1), na której kapitał zbił najgroźniejszy konkurent Rifta – gogle HTC Vive. Producenci tego headsetu udowodnili jak wielki potencjał kryje się w możliwości symulacji dłoni użytkownika gogli w wirtualnej rzeczywistości, a także, że VR sprawdza się równie dobrze nie tylko w pozycji siedzącej czy stojącej.

W zestawie z kontrolerami otrzymamy cyfrowe wersje dwóch gier VR zaprojektowanych do współpracy z Oculus Touch. Jedną z nich będzie VR Sports Challenge – zestaw mini gier sportowych. Drugą jest kolejna VR-owa produkcja studia Insomniac (twórcy m.in. serii Ratchet & Clank oraz Edge of Nowhere VR) o nazwie The Unspoken. W pudełku znajdziemy także przejściówkę przeznaczona dla gry Rock Band VR.

Wraz z kontrolerami zadebiutuje w sumie 35 gier i doświadczeń VR posiadających wsparcie Oculus Touch. Po więcej informacji odsyłamy tutaj.

Przedstawiciele firmy obiecują, że w przypadku dystrybucji Oculus Touch nie powinien powtórzyć się scenariusz, który spowodował spore opóźnienia w wysyłce pierwszej konsumenckiej wersji gogli Oculus Rift.

Oculus VR zapowiada także możliwość przetestowania kontrolerów przed zakupem. Na razie jednak taka opcja dostępna będzie jedynie w 500 sklepach na terenie USA, Kanady, Wielkiej Brytani, Francji i Niemiec. Lista tego typu miejsc udostępniona została w tym miejscu.