Prawdziwa niespodzianka dla wszystkich fanów legendarnej grupy „The Beatles”. Powstało 360-stopniowe nagranie wykonania piosenki „Live And Let Die”. Produkcja ta jest najnowszym dziełem firmy Jaunt, która trafiła na pierwsze strony gazet po wykonaniu 360-stopniowego nagrania z premiery filmu „Strażnicy Galaktyki”.

Występ Paula McCartneya został nagrany w Candlestick Park w San Francisco, w miejscu, w którym prawie 50 lat wcześniej odbył się ostatni koncert zespołu The Beatles. Twórcy udostępnili nam kilka miejsc, z których możemy go obejrzeć: zza kulis lub stojąc wśród tłumu pod sceną, lub – co jest zupełną nowością – będąc na scenie tuż obok Paula. Jest to pierwszy krok ku wprowadzeniu widzów w wirtualną rzeczywistość koncertów, imprez sportowych oraz innych wydarzeń kulturalnych, dzięki której będą mogli uczestniczyć w różnego rodzaju „eventach” bez konieczności fizycznej obecności na wydarzeniu.

jaunt

Filmik można ściągnąć za darmo z Google Play Store. Na razie jest on dostępny jedynie w wersji na Androida i kartonowe gogle Google lub podobne. W przyszłości Jaunt zamierza także udostępnić nagranie dla okularów Samsung Gear VR oraz Oculus Rift.