Oculus Go

Samodzielne gogle Oculus Go wyposażone zostaną w ekran o częstotliwości odświeżania 72 Hz.

Poznaliśmy kolejne informacje dotyczące autonomicznych gogli Oculus Go, które w niedługim czasie powinny zadebiutować na rynku konsumenckim. Ekran, w który zostanie wyposażone urządzenie pracować będzie z maksymalną częstotliwością odświeżania na poziomie 72 Hz. W porównaniu do innych dostępnych obecnie na rynku rozwiązań, pod względem tego parametru Go plasować się będzie mniej więcej w połowie stawki pomiędzy headsetami podłączanymi do komputera (90 Hz) a konstrukcjami mobilnymi takimi jak Samsung Gear VR (60 Hz).

Nowe gogle Oculusa będą całkowicie samodzielne. Oznacza to, że nie będziemy potrzebować PC-ta lub smartfona, aby je uruchomić. Odbije się to niestety na systemie trackingu, który śledzić będzie jedynie ruch obrotowy (3DOF) headsetu oraz dedykowanego kontrolera sprzedawanego w zestawie.

Pozostałe parametry prezentują się już znacznie lepiej. Go wyposażony zostanie w wyświetlacz LED o rozdzielczości QHD (2560 x 1440), a także nowej generacji soczewki Oculusa „oferujące szeroki zakres pola widzenia oraz znacznie redukujące odblaski”. Ponadto urządzenie posiadać będzie system audio wbudowany w pasek podtrzymujący gogle na głowie. Dla osób preferujących własny zestaw słuchawkowy przygotowano gniazdo 3,5 mm.

Oculus Go używać będzie tej samej platformy co mobilne gogle Samsung Gear VR. Dzięki temu już na starcie otrzyma dostęp do szerokiej gamy gier i aplikacji VR opublikowanych w Oculus Store.

Na stronie producenta wciąż przyjmowane są zapisy na dev-kity od osób zainteresowanych tworzeniem VR-owego kontentu kompatybilnego z Oculus Go.

Według nieoficjalnych informacji Oculus Go zadebiutuje w maju, w czasie organizowanej przez firmę Facebook konferencji F8.